bieżący program przedszkola dlaczego nasze przedszkole jest twórcze? metody jakimi pracujemy jak wygląda nasz dzień? kangurowa okolica organ prowadzący standardy ochrony dzieci zdrowe żywienie zapisy do przedszkola praca i staż kontakt

Standardy ochrony dzieci

Standardy ochrony małoletnich i Polityka ochrony małoletnich przed krzywdzeniem - to zbiór zasad, które pomagają nam tworzyć bezpieczną i przyjazną placówkę.
Zawarte są w nich procedury i zasady, dzięki którym każde dziecko może czuć się bezpiecznie w miejscu, w którym przebywa.
Dzięki nim wiemy (zarówno nauczyciele, rodzice, jak i dzieci) jak reagować kiedy jesteśmy świadkami, bądź ofiarami przemocy.

Standardy obejmują cztery obszary:

1. Polityka
    Nasze Przedszkole opracowało i wprowadziło w życie Politykę ochrony małoletnich przed krzywdzeniem i zapewnia bezpieczeństwo dzieciom.
  2. Personel
    Jako placówka monitorujemy, edukujemy i określamy konkretne zasady bezpiecznych relacji całego personelu z dziećmi w celu zapobiegania krzywdzeniu dzieci.
  3. Procedury
    Wypracowaliśmy procedury, które określają jakie działania należy podjąć w sytuacji podejrzenia krzywdzenia dziecka.
  4. Monitoring
    Przyjęta Polityka ochrony małoletnich jest okresowo weryfikowana zgodnie z Ustawą z dn. 28 lipca 2023 roku.

Powyższe dokumenty tj. Standardy ochrony małoletnich oraz Politykę ochrony małoletnich przed krzywdzeniem obowiązujące w Kangurowym Przedszkolu zostały opublikowane na naszej stronie internetowej i są dostępne po zalogowaniu do strefy rodzica.