powrót

Szkolenia

Nie wszyscy wiedzą, że.... Kangurowe Przedszkole wyrosło nam w 2004 roku trochę jako "młodsze rodzeństwo" w Grupie Edukacyjnej "Kangur".

OTE Kangur pracuje z dziećmi nad rozwojem ich zdolnośći i kreatwyności od roku 1997, zaś od 2000 roku szkolimy kompleksowo nauczycieli z Krakowa, Małopolski a także wielu innych miejscowości: od Ełku, Szczecina i Gdańska, po Lublin, Warszawę, Zakopane... Uczymy, nie tylko jak pracować twórczo z przedszkolakami, jak pomagać dzieciom rozwijać myślenie, jak wspomagać rozwój społeczny, emocjonalny, jak wspierać w trudnościach... Uczymy, jak systematycznie realizować założenia psychologii i pedagogiki twórczości w  praktyce, jak pracować z grupami, z rodzicami, z dziećmi o specjalnych problemach edukacyjnych a także jak wymyslać i prowadzić ciekawe zajęcia ze Sztuką, muzyką, ruchem, folklorem, z angielskim, z bajką a nawet z matematyką czy historią .... itd, itd. Uczymy nauczycieli z publicznych i prywatnych przedszkoli, szkół, innych placówek edukacyjnych, szkolimy także regularnie studentów. Uczymy także podstaw diagnozy i terapii trudności. Podstawą wszystkich szkoleń jest przekonanie, że dziecko jest partnerem w procesie wychowawczym i edukacyjnym: partnerem wymagającym, twórczym, o ogromnych mozliwościach, które trzeba umieć zobaczyć i których nie wolno marnować proponując banał zamiast prawdziwego wyzwania, podkładając pod nos kolorowankę zamiast wyjścia "w świat". Nasz Małopolski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli jest największą tego typu niepubliczną placówką w Małopolsce, posiada prestiżową akredytację Kuratora, w 2014 roku podczas kompleksowego badania jakości poziom naszego działania szkoleniowego został oceniony jako wysoki. Wiedzą o tym nasi klienci: inni nauczyciele i dyrektorzy placówek, dlatego możemy się poszczycić współpracą z większością krakowskich placówek przedszkolnych prowadząc dla nich szkolenia.

Kadra kangurowych przedszkoli to właśnie wyjątkowi i doceniani specjaliści: psychologowie, pedagodzy, doradcy szkoleniowi, którzy łączą od lat teorię z praktyką - właśnie w Kangurowych Przedszkolach.  Zbierane doświadczenia oraz pomysły i swoją szeroką wiedzę przekazują innym, "kangurowa" kadra to także absolwenci owych kompleksowych szkoleń, którzy często po kilku latach pracy w naszych placówce także stają się autorami nowych ciekawych szkoleń i doradcami dla innych nauczycieli.

.

kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe