copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

PAŹDZIERNIK - CO POTRAFIĄ MOJE NOGI?

W październiku życie w Kangurowym Przedszkolu będzie obfitowało w wycieczki, wyprawy badawcze, spotkania z ekspertami, warsztaty, oraz eksperymenty, rozpoczynamy bowiem czas PROJEKTÓW BADAWCZYCH. 4,5,6latki wybrały już tematy, którym poświęcą najbliższe tygodnie zajęć, odkryć i ekspedycji. Dla 3latków zaś będzie to czas pełen coraz dalszych spacerów i coraz bardziej twórczego przyglądania się światu, a wszystko to w jesiennym klimacie.

Wśród podskoków i porannej gimnastyki, z uśmiechem na twarzy, każdy będzie mógł potwierdzić, że dziś nie wstał lewą nogą. A podczas październikowych wyzwań nie zabraknie okazji, by poszukać i sprawdzić "co potrafią moje nogi...?"

Nauczymy się zakradać tak cichutko, jak myszki, tupać głośno, jak słonie, skakać tak wysoko, jak kangury, chodzić do tyłu, jak raki oraz stać na jednej nodze, jak bociany. Nie zabraknie, dla nóg, sportowych atrakcji, tanecznych wygibasów, czy spacerowych tras. Z pewnością wykorzystamy nasze nogi na wiele sposobów. A efektami działań projektowych i z "nogami w roli głównej" będziemy się chwalić m.in. podczas październikowych spotkań z Rodzicami.

Rok 2018/2019 SAMODZIELNOŚĆ MYŚLENIA I DZIAŁANIA

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2018/2019 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „SAMODZIELNOŚĆ”, za którym to hasłem kryje się rozwój samodzielności w myśleniu i działaniu. Będzie nam ono towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Uznaje się, że człowiek samodzielny to człowiek wolny i odpowiedzialny za podejmowanie przez siebie działania. W. Okoń odróżnia samodzielność myślenia i działania. Samodzielność oparta na rozwiązywaniu problemów twórczych dotyczy samodzielności myślenia, natomiast samodzielność działania wyraża się planowaniem pracy, wykonaniem i sprawdzeniem wykonania. Samodzielność jako cecha osobowości, rozwija się etapami i przechodzi od niższych do wyższych form rozwoju i działania. W momencie urodzenia człowiek jest w porównaniu z innymi istotami najbardziej niesamodzielny i uzależniony od pomocy otoczenia. W miarę rozwoju i nabywania doświadczeń uzyskuje również zdolność do aktywności samodzielnej, obejmując nią coraz to nowe obszary rzeczywistości.

Dodatkowo skoncentrowanie się na stymulowaniu samodzielności dzieci pozostaje w ścisłym związku z filozofią Kangurowego Przedszkola, w tym kształtowaniu twórczej postawy.

Chcąc sprowadzić założenia teoretyczne do codzienności Przedszkolaka, w każdym miesiącu będziemy poszukiwać wspólnie odpowiedzi na pytanie "Co potrafią...? ręce, głowa, nogi, uszy/oczy, język/nos, grupa". Nasze zajęcia programowe oraz wspólny czas tematycznie będzie koncentrował się wokół umiejętności poszczególnych części ciała wprost i bardziej pośrednio. Każdy miesiąc przyniesie nowe umiejętności: odkryte, wytrenowane, bardziej osobiste, grupowe. Każdy miesiąc da przestrzeń na: przełamywanie nieśmiałości czy niechęci, radość z nowości, zgodę na błędy i odwagę podejmowania kolejnej próby, ćwiczenia. Każdy miesiąc będzie pełen dziecięcej dumy z wykonanego zadania, podjęcia wyzwania, pokonania trudności, pełen pochwał, podziwu i oklasków. Każdy miesiąc będzie pełen zabawy, aktywności i bogaty w działania stymulujące SAMODZIELNOŚĆ.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71