copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

PAŹDZIERNIK... JESTEM W SWOIM ŻYWIOLE

Październik to w Kangurowym Przedszkolu tradycyjny czas pierwszych PROJEKTÓW BADAWCZYCH. W grupach 4,5,6latków w ostatnich dniach toczyły się burzliwe rozmowy, demokratyczne głosowania i twórcze dyskusje nad wyborem tematów, którym poświęcimy najbliższe tygodnie zajęć, odkryć i ekspedycji.

Przed nami wycieczki, wyprawy badawcze, spotkania z ekspertami, warsztaty, oraz eksperymenty; wszystko, by dowiedzieć się jak najwięcej, by odpowiedzieć na nurtujące nas pytania w wybranym zagadnieniu. Z pewnością każdy Przedszkolak odnajdzie nowy wątek w temacie, postawi pytanie inne niż wszystkie, zobaczy problem z nowej perspektywy. "Będziemy w swoim żywiole": twórczego, otwartego poznawania świata.

Rodziców 4,5,6latków tradycyjnie zaprosimy na podsumowania Projektów, to świetny czas, by opowiedzieć o działaniach ostatnich tygodni i pochwalić się iście ekspercką wiedzą w nurcie projektowym.

Dla 3latków zaś najbliższy miesiąc będzie pełen coraz dalszych spacerów i coraz bardziej twórczego przyglądania się światu, a wszystko to w jesiennym klimacie. Naszymi fascynacjami, pracami i działaniami podzielimy się z Rodzicami podczas Wernisażu Jesiennego.

Rok 2019/2020 ŚWIAT PEŁEN ŻYWIOŁÓW

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2019/2020 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy "Świat pełen żywiołów", za którym to hasłem kryje się edukacja przyrodnicza i kształtowanie postawy proekologicznej.
Skoncentrowanie się na tym obszarze we wszystkich grupach przedszkolnych pozostaje w ścisłym związku zarówno z podstawą programową wychowania przedszkolnego, filozofią Kangurowego Przedszkola, jak i aktualną potrzebą przekazywania dzieciom wiedzy, kształtowania postawy i nawyków związanych z dbaniem o naszą planetę i odpowiedzialnością za jej przyszłość.
Przez cały rok będziemy rozbudzać nasze zaciekawienie światem przyrody, fascynację jego pięknem i różnorodnością, a poprzez obserwacje i doświadczenia będziemy się starali zrozumieć związki i zależności w nim występujące. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą w czasie wycieczek i spacerów będziemy zastanawiać się, jak można o nią dbać i dlaczego należy to robić. Weźmiemy udział w rozmaitych akcjach, których nadrzędnym celem będzie pokazanie, że bardzo proste czynności (jak np. zbieranie baterii, oszczędzanie papieru, segregowanie śmieci czy zakręcanie wody podczas mycia zębów) mogą mieć duży wpływ na środowisko, w którym żyjemy. W tym roku nie zabraknie również spotkań z ekspertami, którzy przybliżą nam świat flory i fauny; warsztatów podczas, których będziemy eksperymentować, odkrywać, doświadczać i sprawdzać oraz innych zajęć pełnych treści przyrodniczych.
Każdy miesiąc będzie bogaty w zabawy, atrakcje i aktywności, dzięki którym lepiej poznamy „ŚWIAT PEŁEN ŻYWIOŁÓW”.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71