copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

GRUDZIEŃ - Z KANGUREM W PRACOWNI ARTYSTY - EKSPRESJA PLASTYCZNA

Grudzień w Kangurowym Przedszkolu będzie zaproszeniem do doświadczania i eksperymentowania ze sztuką plastyczną. Pozostając, jeszcze w pierwszym tygodniu, w zadaniach Festiwalu twórczości, będziemy podziwiać wystawę prac naszych Rodziców, ekspresyjnie działać podczas Myślanek, a także kontynuować warsztaty ceramiczne.

Kolejne tygodnie grudnia przyniosą nam odkrywanie tajemnic pracowni Mikołaja, sekretów Zimy oraz zwyczajów Świątecznych. Przed nami zajęcia i warsztaty, podczas których będziemy lepić, malować, szkicować, przerabiać, wycinać i doklejać. Z pewnością usprawnimy naszą motorykę małą, pobudzimy wyobraźnię i będziemy się świetnie bawić. Nasze przedszkolaki krok po kroku poznają m.in.technikę origami, a także będą pracować techniką kolażu. Wirtualne przedstawienie teatru Groteska pt.”Trzy świnki” zainspiruje nas do przyglądnięcia się jak i z czego tworzona jest dekoracja. Poznamy także wybrane dzieła sztuki i ich twórców. Powstaną dzieła rozmaite, spróbujemy swoich sił w malarstwie mało i wielkoformatowym, na papierze w pionie i poziomie, wykorzystując różne narzędzia :)

Przed nami także warsztaty Świątecznych ozdób, które odbędą się stacjonarnie dla Przedszkolaków, a także dla Rodziców z dziećmi w wersji on-line.  Zapraszamy!

Tegoroczne Święta będą w Kangurowym Przedszkolu bardzo kolorowe i dekoracyjne.

Rok 2020/2021 - DZIECIĘCA EKSPRESJA

W roku szkolnym 2020 / 2021 celem strategicznym Naszego Przedszkola jest stymulowanie rozwoju różnych form dziecięcej ekspresji. Pragniemy stwarzać dzieciom okazję do lepszego poznawania siebie i innych, doceniania różnorodności, zdobywania pewności siebie i odwagi w autoprezentacji, a także rozwijania samodzielności. Próbując swoich sił w rozmaitych dziedzinach szukamy najlepszego sposobu na wyrażanie siebie, odkrywanie swoich mocnych stron i ukrytych talentów. Każdy miesiąc poświęcamy na przybliżenie dzieciom innego obszaru aktywności poszerzając w ten sposób ich zainteresowania, wzbogacając doświadczenia i stwarzając pole do swobodnej działalności twórczej. Bardzo pomocne będą w tym wizyty inspirujących gości – ekspertów, poszukiwanie wiedzy w książkach, świecie mediów, rodzinie, przedszkolne wernisaże, przedstawienia i rozmaite ekspresyjne akcje, do których będziemy zapraszali.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71