copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

LUTY - ZIEMIA I JEJ MIESZKAŃCY

W lutym pozostajemy w tematyce ZIEMI. Z pewnością i ten miesiąc przyniesie nam wiele okazji do odkrywania i eksperymentowania. Z całą pewnością zachęci nas to do twórczych poszukiwań i naukowych dociekań. Tematy naszych codziennych zajęć pomagą nam w tym. Poznamy mieszkańców Ziemi - sprawdzimy jakie stworzenia żyją obok nas i co robią w zimie, zastanowimy się również jakie zwierzęta żyły kiedyś, jak wyglądały ich mieszkania, jakie miały zwyczaje. Spróbujemy odkryć i zrozumieć co to jest ekosystem, a także jakimi prawami rządzi się flora i fauna. Będziemy również nieco podróżować po świecie: zaglądniemy do odległej krainy kangurów, nauczymy się przemieszczać w gąszczu ulic, a także poznamy niezwykłe i piękne budowle z różnych zakątków Świata, czy tradycje i zwyczaje mieszkańców niektórych regionów Polski. Będziemy kontynuować poznawanie zawodów z żywiołem ZIEMI związanych. Zastanowimy się jak, my Przedszkolaki, możemy na co dzień dbać o ZIEMIĘ. Oczywiście w każdej grupie temat ZIEMI będzie miał nieco inne oblicza.

Przed nami również wydarzenie, na które czekamy od początku nowego roku tj.Bal Karnawałowy – tradycyjnie myślą przewodnią będzie hasło roku, czyli tym razem Żywioły.

Rok 2019/2020 ŚWIAT PEŁEN ŻYWIOŁÓW

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2019/2020 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy "Świat pełen żywiołów", za którym to hasłem kryje się edukacja przyrodnicza i kształtowanie postawy proekologicznej.
Skoncentrowanie się na tym obszarze we wszystkich grupach przedszkolnych pozostaje w ścisłym związku zarówno z podstawą programową wychowania przedszkolnego, filozofią Kangurowego Przedszkola, jak i aktualną potrzebą przekazywania dzieciom wiedzy, kształtowania postawy i nawyków związanych z dbaniem o naszą planetę i odpowiedzialnością za jej przyszłość.
Przez cały rok będziemy rozbudzać nasze zaciekawienie światem przyrody, fascynację jego pięknem i różnorodnością, a poprzez obserwacje i doświadczenia będziemy się starali zrozumieć związki i zależności w nim występujące. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą w czasie wycieczek i spacerów będziemy zastanawiać się, jak można o nią dbać i dlaczego należy to robić. Weźmiemy udział w rozmaitych akcjach, których nadrzędnym celem będzie pokazanie, że bardzo proste czynności (jak np. zbieranie baterii, oszczędzanie papieru, segregowanie śmieci czy zakręcanie wody podczas mycia zębów) mogą mieć duży wpływ na środowisko, w którym żyjemy. W tym roku nie zabraknie również spotkań z ekspertami, którzy przybliżą nam świat flory i fauny; warsztatów podczas, których będziemy eksperymentować, odkrywać, doświadczać i sprawdzać oraz innych zajęć pełnych treści przyrodniczych.
Każdy miesiąc będzie bogaty w zabawy, atrakcje i aktywności, dzięki którym lepiej poznamy „ŚWIAT PEŁEN ŻYWIOŁÓW”.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71