copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

WRZESIEŃ – Myśleć jak Leonardo

Wakacje powoli za nami - dni pełne wesołych przygód, niezwykłych odkryć, odwiedzin w miejscach znanych i nieznanych. Pełni wspomnień oraz naładowani słoneczną energią rozpoczynamy kolejny rok twórczych wyzwań w Kangurowym Przedszkolu.

Kim jest badacz? Kim wynalazca? Gdzie pracuje? Co robi? Jaki jest na co dzień? Czego potrzebuje w swojej pracy? To tylko niektóre pytania, które będą nam towarzyszyły w pierwszych tygodniach nowego roku przedszkolnego. Zgłębianie, dociekanie, obserwowanie staną się naszą codziennością.

Nasze zajęcia programowe, zabawy dowolne, zajęcia dodatkowe, spacery... będą ukierunkowane na odkrywanie w sobie cech prawdziwego badacza – myśliciela – odkrywcy! Patronem naszych zmagań będzie człowiek renesansu: LEONARDO DA VINCI. Zainspirowani wszechstronnością Jego pasji i działań, będziemy odkrywać w sobie różnorodne potencjały. Nasze naukowe przygody rozpoczniemy od MATEMATYKI, zwanej przecież królową nauk. Dlatego też myślą przewodnią września, bliską Przedszkolakom, stanie się hasło: TAK NAS CIEKAWI ŚWIAT, ŻE CHCEMY WSZYSTKO POLICZYĆ..., które pomoże nam jeszcze lepiej poznać Przedszkole oraz jego okolicę.

Rok 2021/2022 - NAUKOWY KALEJDOSKOP

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2021/2022 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „NAUKOWY KALEJDOSKOP”, czyli wspieranie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

W ciągu całego roku będziemy wszechstronnie wspomagać naturalny rozwój intelektualny Przedszkolaków, w każdym miesiącu inspirując się inną dziedziną nauki, a mianowicie: matematyką, historią odkryć i wynalazków, techniką, chemią, fizyką i astronomią, biologią, ekologią i geografią. Stymulowanie myślenia dzieci w zakresie tych obszarów będzie realizowane w pracy Przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i dodatkowe, w trakcie pracy metodą projektów badawczych, a także codzienne spacery oraz dalsze wyprawy i wycieczki. Ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego ma również zabawa dowolna inicjowana przez same dzieci, a także odwiedziny ekspertów, różnorodne warsztaty i akcje specjalne.

Naszym celem jest, by wszystkie wyżej wymienione działania, podejmowane w każdej z grup wiekowych rozwijały u dzieci właściwości myślenia, będące „cechami badacza”, czyli: uważność, koncentrację, umiejętność dostrzegania i formułowania problemów, stawiania hipotez, umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków, precyzję, umiejętność współpracy w zespole. Są to cechy potrzebne w edukacji szkolnej, a także w życiu codziennym i zawodowym człowieka dorosłego, dlatego warto stymulować je już od wieku przedszkolnego.

Zapraszamy zatem na NAUKOWY KALEJDOSKOP w Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71