copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

Listopad - LUDZIE WOKÓŁ MNIE

Listopad to miesiąc w sposób szczególny skłaniający do zadumy i różnych refleksji - nie tylko wokół bliskich, a ważnych dla nas osób, których nie ma już z nami, ale i wokół postaci, które wpisały się w historię naszej okolicy, naszego miasta i przede wszystkim całego kraju. To bardzo ważne i frapujące - również dla przedszkolaków - tematy, bo przecież zastanawiać może dlaczego zapala się znicze na grobach? po co tyle flag wisi niemal na każdym budynku? co to jest legion i dlaczego się o nim śpiewa? kim jest ten pan z wąsami którego "niosą na obrazach"?... Jak odpowiadać na te i inne pytania, by pomagać dzieciom porządkować wiedzę o świecie, budować potrzebę i umiejętność dbania o ludzi i tradycje? Postaramy się sprawić, by nasze listopadowe hasło "Ludzie wokół mnie" stanie się idealną myślą przewodnią łączącą przeszłość z teraźniejszością, umacniająca szacunek dla tych którzy odeszli i tych którzy są blisko nas, niezależnie czy otacza ich sława czy są po prostu naszymi sąsiadami.

W listopadzie przyjrzymy się bliżej twórczości Vincenta VanGogha, który bardzo lubił umieszczać na swoich obrazach znane mu ulice i budynki, a na portretach ludzi z najbliższego otoczenia – krewnych, przyjaciół i sąsiadów.

Rok 2017/2018

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2017/2018 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „PORTRETY”, za którym to hasłem kryje się wspieranie rozwoju społecznego dzieci wraz z kompetencją komunikacyjną. Będzie nam ono towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji. Jeśli sięgnąć do źródeł samego słowa „portrety” - pochodzi ono od łacińskiego czasownika oznaczającego „wydobyć na światło dzienne, wyjawiać, pokazać”. To właśnie będziemy próbowali robić przez cały rok – wydobywać na światło dzienne tajniki wzajemnych relacji i interakcji, przyglądać się cechom, szukać podobieństw i różnic, mocnych stron i talentów, pokazywać w czym jesteśmy wyjątkowi a co możemy zaczerpnąć od innych ludzi – dzieci i dorosłych. Rozpoczniemy od portretu grupowego, czyli bliższego poznania naszych kangurowych kolegów i koleżanek, ich upodobań, potrzeb i charakterów. Potem nieco rozszerzymy perspektywę, by uchwycić całe przedszkole a nawet jego okolicę – przyjrzeć się osobom spotykanym na co dzień i okazjonalnie oraz naszym bliższym i dalszym sąsiadom. Będziemy sięgali do naszych korzeni rodzinnych, regionalnych i narodowych. Motywem przewodnim tegorocznych portretów będą również zawody – te dawne i współczesne; domy w jakich mieszkają ludzie w różnych zakątkach świata oraz zwyczaje i tradycje. Będziemy też krzewić ideę pomagania w skali mikro - w postaci drobnych gestów na co dzień i w skali makro - w postaci większych akcji i działań charytatywnych. Trudno wyobrazić sobie ten rok bez poznawania prawdziwych obrazów – portretów. Dlatego każdy miesiąc będzie miał swojego patrona - artystę malarza i jego wybrane dzieło. Dzięki temu będziemy mieli okazję przekonać się w jak różny sposób mogą być przedstawiani ludzie (od realizmu, poprzez kubizm, po abstrakcję) i że właśnie ta różnorodność jest niezwykle ciekawa.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
ul. Olszańska 15