copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

KWIECIEŃ - Z KANGUREM W BIBLIOTECE, czyli miesiąc ekspresji literackiej

Rozpoczynamy kolejny wiosenny miesiąc, dni stają się coraz dłuższe, a pogoda coraz bardziej sprzyja ogrodowym aktywnościom i spacerom. Mamy nadzieję, że szybko wrócimy do stacjonarnej pracy Przedszkola, by wspólnie cieszyć się zajęciami, aktywnościami i zabawami.
W kwietniu chcemy z dziećmi przenieść się tam, gdzie wszystko jest możliwe, gdzie świat rzeczywisty miesza się z tym wymyślonym, gdzie spotkać można kota w butach i gdzie złota rybka spełnia marzenia...
W tym miesiącu sięgniemy po rozmaitą literaturę dziecięcą - zarówno tę dobrze znaną od pokoleń, jak i tę bardziej współczesną. Bajki, baśnie i legendy będą dla nas punktem wyjścia do rozmaitych twórczych zabaw – językowych, ruchowych, plastycznych czy teatralnych. Do przedszkola na popołudniowe czytanie ulubionych bajek planujemy zaprosić (oczywiście on-line) starsze Rodzeństwo oraz Rodziców. Wszystkie te działania mamy nadzieję staną się dla Przedszkolaków inspiracją do tworzenia własnych rymów a może nawet dłuższych utworów.
W kwietniu całe Kangurowe Przedszkole będzie czytać i tworzyć z dziećmi i dla dzieci. Kwiecień będzie też miesiącem projektów wiosennych, tematy już prawie wybrane, czekamy na ponowne spotkanie i zaczynamy poznawcze działania!!!

Rok 2020/2021 - DZIECIĘCA EKSPRESJA

W roku szkolnym 2020 / 2021 celem strategicznym Naszego Przedszkola jest stymulowanie rozwoju różnych form dziecięcej ekspresji. Pragniemy stwarzać dzieciom okazję do lepszego poznawania siebie i innych, doceniania różnorodności, zdobywania pewności siebie i odwagi w autoprezentacji, a także rozwijania samodzielności. Próbując swoich sił w rozmaitych dziedzinach szukamy najlepszego sposobu na wyrażanie siebie, odkrywanie swoich mocnych stron i ukrytych talentów. Każdy miesiąc poświęcamy na przybliżenie dzieciom innego obszaru aktywności poszerzając w ten sposób ich zainteresowania, wzbogacając doświadczenia i stwarzając pole do swobodnej działalności twórczej. Bardzo pomocne będą w tym wizyty inspirujących gości – ekspertów, poszukiwanie wiedzy w książkach, świecie mediów, rodzinie, przedszkolne wernisaże, przedstawienia i rozmaite ekspresyjne akcje, do których będziemy zapraszali.

Kangurowi rodzice mówią:

 • Dla mnie nie ma nic trudnego,
  tego uczę się kolego
  w mym Przedszkolu Kangurowym
  − na przygody być gotowym!

  Mama Hani i Janka

 • Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
  jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

  Mama Marysi z 4-latków

 • Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

  Tata Ali z 6-latków

 • Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

  Mateusz 6-latki

 • Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

  Hania 6-latki

 • Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

  Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe