copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

SIERPIEŃ – WAKACYJNE ODKRYCIA

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że lato rozgościło się na dobre. Niektórzy z nas już wrócili z wakacyjnych wypraw, na pozostałych jeszcze czekają niezliczone ilości muszelek do zebrania, górskich szczytów do zdobycia, a piasek nie może się już doczekać, by budować z niego zamki. Ale w wakacje także w Kangurowym Przedszkolu czekają na Przedszkolaków niespodzianki, przygody i twórcze zadania. Po lipcowych, przyrodniczych i ekologicznych wyzwaniach nadszedł czas na nowe - związane z wynalazkami, eksperymentami, matematyką i geografią. Nie zabraknie też okazji, by oprócz głowy, poruszyć nasze ręce podczas warsztatów plastycznych czy języki na zajęciach j.angielskiego. W sierpniowe dni tradycyjnie wyruszymy także na zabawy plenerowe, zarówno do naszego ogrodu, jak i w okolice Przedszkola. Niech żyje wakacyjny czas!

WAKACYJNY KANGUROWY ROZKŁAD DNIA

7:30 – OTWIERAMY KANGUROWE PRZEDSZKOLE
8:15 – 8:45 ŚNIADANIE DOMOWE (możliwość zjedzenia śniadania przyniesionego z domu)
8:45 – 10:00/10:30 ZABAWA DOWOLNA (przy ładnej pogodzie bawimy się w ogrodzie)
10:00/10:30 II ŚNIADANIE
10:30/11:00 – 12:00/12:30 SPACER I ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
12:00/12:30 – 12:45/13:15 TWÓRCZE ZAJĘCIA Z CYKLU "NAUKOWY KALEJDOSKOP"
12:45/13:15 OBIAD
13:15/13:45 ODPOCZYNEK
14:00/14:30 – 14:30/15:00 TWÓRCZE ZAJĘCIA TEMATYCZNE
14:45/15:15 PODWIECZOREK
15:15/15:45 – 17:30 ZABAWA DOWOLNA (przy ładnej pogodzie bawimy się w ogrodzie)
17:30 ZAMYKAMY KANGUROWE PRZEDSZKOLE

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
ul. Olszańska 15