copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

PAŹDZIERNIK – W PRACOWNI BADACZA - EKSPRESJA POZNAWCZA

Rozgrzani wrześniowymi spacerami i coraz dalszymi wyprawami, nieco zmartwieni ostatnimi deszczami, wchodzimy jednak w kolejny miesiąc pełni ruchu i naładowani pozytywną jesienną energią. Każdy z nas już wie co to takiego Przedszkole, zna swoich kolegów i koleżanki, z radością oczekuje wspólnych zabaw i aktywności. A w październiku czeka nas mnóstwo zadań, których hasłem przewodnim będzie: EKSPRESJA POZNAWCZA.

Październik, to w Kangurowym Przedszkolu tradycyjny czas pierwszych PROJEKTÓW BADAWCZYCH. W grupach 4,5,6latków w ostatnich dniach toczyły się burzliwe rozmowy, demokratyczne głosowania i twórcze dyskusje nad wyborem tematów, którym poświęcimy najbliższe tygodnie zajęć, warsztatów, spotkań z ekspertami i ekspedycji.

Przed nami przywoływanie w pamięci i na papierze wspomnieć z tematem związanych, tworzenie grupowej siatki wiedzy i pytań, eksperymentowanie, poszukiwanie wiedzy i odpowiedzipodczas codzienności przedszkolnej specjalnie aranżowanej na potrzeby projektu. Nasze sale zamienią się w prawdziwe PRACOWNIE BADACZY. Wszystko po to, by wejść w świat domów, drzew i farb najmocniej jak to możliwe; by stać się prawdziwymi fachowcami w danej dziedzinie.

Zapraszamy Rodziców do aktywnego udziału w podejmowanych trudach projektowych: możecie stać się Państwo ekspertem, przynieść wspólnie z Przedszkolakiem tematyczną książkę lub rozwiązać specjalne zadania.

Dla 3latków zaś najbliższy miesiąc będzie pełen coraz dalszych spacerów i coraz bardziej twórczego przyglądania się światu, a wszystko to w jesiennym klimacie.

Naszymi fascynacjami, pracami i działaniami podzielimy się z Rodzicami podczas przedszkolnych wystaw pod koniec miesiąca oraz nietypowymi w tym roku PREZENTACJAMI miesięcznej ekspresji poznawczej.

Rok 2020/2021 - DZIECIĘCA EKSPRESJA

W roku szkolnym 2020 / 2021 celem strategicznym Naszego Przedszkola jest stymulowanie rozwoju różnych form dziecięcej ekspresji. Pragniemy stwarzać dzieciom okazję do lepszego poznawania siebie i innych, doceniania różnorodności, zdobywania pewności siebie i odwagi w autoprezentacji, a także rozwijania samodzielności. Próbując swoich sił w rozmaitych dziedzinach szukamy najlepszego sposobu na wyrażanie siebie, odkrywanie swoich mocnych stron i ukrytych talentów. Każdy miesiąc poświęcamy na przybliżenie dzieciom innego obszaru aktywności poszerzając w ten sposób ich zainteresowania, wzbogacając doświadczenia i stwarzając pole do swobodnej działalności twórczej. Bardzo pomocne będą w tym wizyty inspirujących gości – ekspertów, poszukiwanie wiedzy w książkach, świecie mediów, rodzinie, przedszkolne wernisaże, przedstawienia i rozmaite ekspresyjne akcje, do których będziemy zapraszali.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71