copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

GRUDZIEŃ – W pracowni Tesli

Kalejdoskop (zabawka, ale jednocześnie urządzenie optyczne) to nieustanne zmiany układu szkiełek, nowe obrazy, zadziwienia i wielka radość dla dzieci i nie tylko dzieci... Podobnie w naszym Naukowym Kalejdoskopie każdy kolejny miesiąc to zmiana – mamy nadzieję równie frapująca i wywołująca uśmiech jak ta, którą przynosi obserwacja magii kolorowych szkiełek.

Żegnamy zatem Archimedesa, by grudzień spędzić W PRACOWNI TESLI, co oznacza bliskie spotkania z techniką. Wydawało by się, że z tym szczególnym miesiącem pełnym emocji, wzruszeń i świątecznych klimatów technika nie współbrzmi najlepiej. Roztrenowani jednak Festiwalem Twórczości, nasze umysły bez trudu połączą te nieco odległe ogniwa… Może takim łańcuchem skojarzeń: Tesla – elektryczność – światło – lampki choinkowe – świece –nastrój – ciepło – rodzina... Albo: Tesla – wynalazek – silnik elektryczny – odkurzacz – świąteczne porządki... Nie mówiąc już o radiu i kolędach!

Grudzień to także wizyta św. Mikołaja... Ciekawe co by było, gdyby tym razem – za sprawą Tesli –zamiast skądinąd cudownych sań obdarować Mikołaja rowerem z dynamo, albo unoszącym się w powietrzu melexem...? A gdyby tak fabrykę prezentów unowocześnić, umiarkowanie zautomatyzować, wyposażyć w zindywidualizowany do każdego darbiorcy czujnik radości z planowanego dlań prezentu? Technicznych prezentowych-niespodzianek nie zabraknie w naszym Przedszkolu. Odkryć i pomysłów płynących od dzieci będzie z pewnością wiele... Myślmy więc ciepło o Świętach z techniczną nutą.

Z życzeniami zdrowych, spokojnych, nastrojowych i "technicznie bezusterkowych" Świąt Zespół Kangurowego Przedszkola

Rok 2021/2022 - NAUKOWY KALEJDOSKOP

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2021/2022 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „NAUKOWY KALEJDOSKOP”, czyli wspieranie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

W ciągu całego roku będziemy wszechstronnie wspomagać naturalny rozwój intelektualny Przedszkolaków, w każdym miesiącu inspirując się inną dziedziną nauki, a mianowicie: matematyką, historią odkryć i wynalazków, techniką, chemią, fizyką i astronomią, biologią, ekologią i geografią. Stymulowanie myślenia dzieci w zakresie tych obszarów będzie realizowane w pracy Przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i dodatkowe, w trakcie pracy metodą projektów badawczych, a także codzienne spacery oraz dalsze wyprawy i wycieczki. Ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego ma również zabawa dowolna inicjowana przez same dzieci, a także odwiedziny ekspertów, różnorodne warsztaty i akcje specjalne.

Naszym celem jest, by wszystkie wyżej wymienione działania, podejmowane w każdej z grup wiekowych rozwijały u dzieci właściwości myślenia, będące „cechami badacza”, czyli: uważność, koncentrację, umiejętność dostrzegania i formułowania problemów, stawiania hipotez, umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków, precyzję, umiejętność współpracy w zespole. Są to cechy potrzebne w edukacji szkolnej, a także w życiu codziennym i zawodowym człowieka dorosłego, dlatego warto stymulować je już od wieku przedszkolnego.

Zapraszamy zatem na NAUKOWY KALEJDOSKOP w Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71