copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

STYCZEŃ – NA (KARNAWAŁOWYM) PARKIECIE – EKSPRESJA TANECZNA

 

Nowy Rok powitamy tanecznym krokiem: zaczynamy miesiąc ekspresji tanecznej. Przed nami będzie wiele okazji, by poznawać podstawowe kroki tańców ludowych, ćwiczyć bardziej skomplikowane układy taneczne oraz tańczyć do muzyki tak jak w duszy gra. Z pewnością taneczne kroki i układy wpleciemy w przedstawienia dla Babć i Dziadków, z okazji Ich Święta! Czekają na nas warsztaty taneczne z p.Moniką, poznamy elementy tańców współczesnych, będziemy wspólnie pląsać na naszych porankach i zajęciach. Jeśli tylko okoliczności będą nam sprzyjać to zaprosimy pełnych pasji tanecznych gości, a może uda nam się zorganizować jakieś twórcze i taneczne wyzwania dla i wspólnie z Rodzicami...Oczywiście będziemy chcieli podejść do tematu z różnych stron i np.dowiedzieć: gdzie odbywa się najwięcej tanecznych imprez?, jaki jest najtrudniejszy krok taneczny? czy też co tancerzowi (oprócz muzyki i treningu) jest potrzebne - czy zawsze tancerki potrzebują butów na obcasach, czy można tańczyć boso i co to jest paczka? Po takich aktywnościach będziemy tanecznymi specjalistami i każdy z nas znajdzie taki styl ekspresji tanecznej, który będzie do niego najlepiej pasował; A ponieważ styczeń to miesiąc karnawału, to pod koniec miesiąca czekają nas grupowe BALE. Zapraszamy Przedszkolaki!!

 

 

 

 


Rok 2020/2021 - DZIECIĘCA EKSPRESJA

W roku szkolnym 2020 / 2021 celem strategicznym Naszego Przedszkola jest stymulowanie rozwoju różnych form dziecięcej ekspresji. Pragniemy stwarzać dzieciom okazję do lepszego poznawania siebie i innych, doceniania różnorodności, zdobywania pewności siebie i odwagi w autoprezentacji, a także rozwijania samodzielności. Próbując swoich sił w rozmaitych dziedzinach szukamy najlepszego sposobu na wyrażanie siebie, odkrywanie swoich mocnych stron i ukrytych talentów. Każdy miesiąc poświęcamy na przybliżenie dzieciom innego obszaru aktywności poszerzając w ten sposób ich zainteresowania, wzbogacając doświadczenia i stwarzając pole do swobodnej działalności twórczej. Bardzo pomocne będą w tym wizyty inspirujących gości – ekspertów, poszukiwanie wiedzy w książkach, świecie mediów, rodzinie, przedszkolne wernisaże, przedstawienia i rozmaite ekspresyjne akcje, do których będziemy zapraszali.

Kangurowi rodzice mówią:

 • Dla mnie nie ma nic trudnego,
  tego uczę się kolego
  w mym Przedszkolu Kangurowym
  − na przygody być gotowym!

  Mama Hani i Janka

 • Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
  jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

  Mama Marysi z 4-latków

 • Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

  Tata Ali z 6-latków

 • Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

  Mateusz 6-latki

 • Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

  Hania 6-latki

 • Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

  Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe