zamknij DO2019
copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

STYCZEŃ...co potrafię poczuć i posmakować?

Mówi się, że przedszkolaki we wszystko wtykają swój nos i w tym miesiącu w Kangurowym Przedszkolu będziemy wręcz do tego dzieci zachęcać :) W Nowy Rok wchodzimy bowiem poprzez świadomie wyostrzanie naszych zmysłów: węchu i smaku. W tym miesiącu pojawi się wiele zabaw i zajęć rozwijających oba zmysły. Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem znów będziemy przygotowywać aromatyczne i smakowite przekąski dla naszych Babć i Dziadków, których święto będziemy obchodzić właśnie w styczniu. Te wyjątkowo uroczyste spotkania z Babciami i Dziadkami odbędą się jeszcze przed feriami, natomiast Babcie i Dziadków zapraszamy w styczniu do naszego Przedszkola, na wspólne czytania, gotowania i inne inspirujące działania.

Czas ferii przyniesie twórcze zmagania z zapachem i smakiem, m.in. podczas maratonu Myślankowego podczas zajęć. Zapachy i smaki od wieków stanowią źródło inspiracji pisarzy, poetów a nawet malarzy. Mają różnorodne określenia (mogą być: gryzące, ostre, słodkawe, kwaśne, korzenne) mogą przywoływać różnorodne ciekawe wspomnienia i skojarzenia, możemy sami wymyślać ich określenia. Fascynująca i inspirująca do działań twórczych może być również sama anatomia narządów nosa i języka.

W styczniu zastanowimy się również,czy zmysł węchu i smaku potrzebny jest w teatrze – będziemy widzami przedstawienia i weźmiemy udział w warsztatach teatralnych w Przedszkolu.

A zatem z pewnością nasze styczniowe aktywności pomogą odpowiedzieć na pytanie...: "Co potrafię poczuć i posmakować?"

Rok 2018/2019 SAMODZIELNOŚĆ MYŚLENIA I DZIAŁANIA

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2018/2019 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „SAMODZIELNOŚĆ”, za którym to hasłem kryje się rozwój samodzielności w myśleniu i działaniu. Będzie nam ono towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Uznaje się, że człowiek samodzielny to człowiek wolny i odpowiedzialny za podejmowanie przez siebie działania. W. Okoń odróżnia samodzielność myślenia i działania. Samodzielność oparta na rozwiązywaniu problemów twórczych dotyczy samodzielności myślenia, natomiast samodzielność działania wyraża się planowaniem pracy, wykonaniem i sprawdzeniem wykonania. Samodzielność jako cecha osobowości, rozwija się etapami i przechodzi od niższych do wyższych form rozwoju i działania. W momencie urodzenia człowiek jest w porównaniu z innymi istotami najbardziej niesamodzielny i uzależniony od pomocy otoczenia. W miarę rozwoju i nabywania doświadczeń uzyskuje również zdolność do aktywności samodzielnej, obejmując nią coraz to nowe obszary rzeczywistości.

Dodatkowo skoncentrowanie się na stymulowaniu samodzielności dzieci pozostaje w ścisłym związku z filozofią Kangurowego Przedszkola, w tym kształtowaniu twórczej postawy.

Chcąc sprowadzić założenia teoretyczne do codzienności Przedszkolaka, w każdym miesiącu będziemy poszukiwać wspólnie odpowiedzi na pytanie "Co potrafią...? ręce, głowa, nogi, uszy/oczy, język/nos, grupa". Nasze zajęcia programowe oraz wspólny czas tematycznie będzie koncentrował się wokół umiejętności poszczególnych części ciała wprost i bardziej pośrednio. Każdy miesiąc przyniesie nowe umiejętności: odkryte, wytrenowane, bardziej osobiste, grupowe. Każdy miesiąc da przestrzeń na: przełamywanie nieśmiałości czy niechęci, radość z nowości, zgodę na błędy i odwagę podejmowania kolejnej próby, ćwiczenia. Każdy miesiąc będzie pełen dziecięcej dumy z wykonanego zadania, podjęcia wyzwania, pokonania trudności, pełen pochwał, podziwu i oklasków. Każdy miesiąc będzie pełen zabawy, aktywności i bogaty w działania stymulujące SAMODZIELNOŚĆ.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71