copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o rozwijaniu twórczego myślenia dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole”; miejsce, w którym będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków.

Styczeń - CO ROBIĄ LUDZIE?

Kim będę gdy dorosnę? - chyba nie ma dziecka, które nie zastanawiałoby się nad tym pytaniem, co więcej niektóre przedszkolaki mają już na nie gotową odpowiedź! Wszystko dlatego, że świat dorosłych jest dla dzieci fascynujący i chcąc być jego częścią, naśladują w zabawie dorosłe czynności, wcielają się w role strażaków, budowniczych, nauczycieli, aktorów, czy lekarzy. Podążając za tą ciekawością chcemy w styczniu przybliżyć dzieciom zawody, które tak ich interesują – poprzez przedmioty wykorzystywane w pracy, odwiedziny osób wykonujących dany zawód a także wizyty w ciekawych miejscach pracy. W szczególności mamy tu na myśli zawody związane z pomocą innym ludziom – strażak, lekarz, ratownik medyczny – bo one cieszą się wśród naszych przedszkolaków szczególnym zainteresowaniem.

Przy okazji bliżej przyjrzymy się twórczości Giuseppe Archimboldo – włoskiego malarza, na którego obrazach przedmioty, owoce, warzywa i zwierzęta przybierają ludzkie kształty.

W styczniu mają miejsce również bardzo ważne uroczystości: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Ale co, kiedy i gdzie przygotujemy dla Naszych kochanych Babć i Dziadków na razie pozostaje tajemnicą. Kto wie, może to Oni opowiedzą nam o swoich zawodach?

Rok 2017/2018

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2017/2018 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „PORTRETY”, za którym to hasłem kryje się wspieranie rozwoju społecznego dzieci wraz z kompetencją komunikacyjną. Będzie nam ono towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji. Jeśli sięgnąć do źródeł samego słowa „portrety” - pochodzi ono od łacińskiego czasownika oznaczającego „wydobyć na światło dzienne, wyjawiać, pokazać”. To właśnie będziemy próbowali robić przez cały rok – wydobywać na światło dzienne tajniki wzajemnych relacji i interakcji, przyglądać się cechom, szukać podobieństw i różnic, mocnych stron i talentów, pokazywać w czym jesteśmy wyjątkowi a co możemy zaczerpnąć od innych ludzi – dzieci i dorosłych. Rozpoczniemy od portretu grupowego, czyli bliższego poznania naszych kangurowych kolegów i koleżanek, ich upodobań, potrzeb i charakterów. Potem nieco rozszerzymy perspektywę, by uchwycić całe przedszkole a nawet jego okolicę – przyjrzeć się osobom spotykanym na co dzień i okazjonalnie oraz naszym bliższym i dalszym sąsiadom. Będziemy sięgali do naszych korzeni rodzinnych, regionalnych i narodowych. Motywem przewodnim tegorocznych portretów będą również zawody – te dawne i współczesne; domy w jakich mieszkają ludzie w różnych zakątkach świata oraz zwyczaje i tradycje. Będziemy też krzewić ideę pomagania w skali mikro - w postaci drobnych gestów na co dzień i w skali makro - w postaci większych akcji i działań charytatywnych. Trudno wyobrazić sobie ten rok bez poznawania prawdziwych obrazów – portretów. Dlatego każdy miesiąc będzie miał swojego patrona - artystę malarza i jego wybrane dzieło. Dzięki temu będziemy mieli okazję przekonać się w jak różny sposób mogą być przedstawiani ludzie (od realizmu, poprzez kubizm, po abstrakcję) i że właśnie ta różnorodność jest niezwykle ciekawa.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
ul. Olszańska 15