Kangurowa Szkoła
Myślanki

Papierowy zawrót głowy!

data: 14 maja 2021 grupa: 2,5-latki
Pod takim hasłem minął nam ostatni tydzień. Jednak przed rozpoczęciem zabaw z gazetami i kartonami, udało nam się wzbogacić wiedzę na temat Ojczyzny.

Z okazji obchodów Święta Konstytucji postanowiliśmy lepiej poznać nasz kraj i wybraliśmy się w podróż po najważniejszych polskich miastach. Zobaczyliśmy pomnik smoka wawelskiego, sprawdziliśmy czym się zajmują wrocławskie krasnale, poznaliśmy historię poznańskich koziołków oraz warszawskiej syrenki. Wybraliśmy się także na wycieczkę górskim szlakiem i odpoczęliśmy na nadmorskiej plaży, gdzie wsłuchaliśmy się w szum muszelek. Kiedy nasze mapy zapełniły się symbolami poznanych miejsc, zostawiliśmy za sobą piękne krajobrazy oraz zabytki i udaliśmy się w kolejną podróż, tym razem do papierowego świata.

Zabawy z gazetami były dla nas świetną okazją do rozwijania wyobraźni i twórczego myślenia. Poszukiwanie niecodziennych zastosowań gazety dało nam wiele radości. Postawiliśmy na pracę zespołową i tak udało nam się wspólnymi siłami wykonać przestrzenną grę planszową z gazet oraz pojemniki z masy papierowej.

W kolejnych dniach uczyliśmy się jak rozróżniać przedmioty małe i duże oraz lekkie i ciężkie. Sprawdziliśmy ile osób zmieści się do kartonowego pudełka, wypróbowaliśmy też malowanie na małym oraz wielkim formacie. Przypomnieliśmy sobie opowieść o trzech świnkach i sprawdziliśmy, które papierowe przedmioty uda nam się zdmuchnąć. Następnie poznliśmy różne rodzaje domków i ich mieszkańców oraz zbudowaliśmy papierowe osiedle. Ostatniego dnia tygodnia towarzyszyła nam piosenka "Jedzie pociąg z daleka", przy której ustawialiśmy się w pociągi długie i krótkie oraz ozdabialiśmy kartonową lokomotywę. Zabawy z kartonami dały nam mnóstwo radości i pokazały, że jesteśmy zgraną grupą.

Pogoda w tym tygodniu szczególnie nam dopisała, więc codziennie po zajęciach wybieraliśmy się na długie spacery do lasu oraz wyjścia do ogrodu. Zapraszamy do obejrzenia naszej wiosennej galerii. Mamy nadzieję, że słoneczna pogoda oraz radosne humory dopiszą nam także w kolejnym tygodniu :)