Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności | Jak wyłączyć ciasteczka

AKCEPTUJĘ
×
wracam na start
bieżący program przedszkola dlaczego nasze przedszkole jest twórcze? metody jakimi pracujemy jak wygląda nasz dzień? kangurowa okolica organ prowadzący zdrowe żywienie zapisy do przedszkola praca i staż kontakt

kangurowe przedszkole

olszańska

Witamy w Kangurowym Przedszkolu
przy ul. Olszańskiej!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra łącząca kompetencje zawodowe z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci, rodzice, jak i kadra mogą powiedzieć „Lubię moje przedszkole!". Nasi Absolwenci to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata i przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę.

ROK 2023/2024 - CIAŁO W RUCH

W roku szkolnym 2023 / 2024 czeka nas wiele wrażeń pod hasłem „CIAŁO W RUCHU”. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupie oraz podczas różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Dzieci, z natury swej aktywne, poprzez ruch badają i poznają świat, zdobywają wiedzę i nawiązują kontakty, doświadczają swojej mocy i sprawdzają własne możliwości. Ruch i związane z nim działanie mają zatem fundamentalne znaczenie nie tylko w tzw. profilaktyce zdrowotnej, ale również, co może mniej oczywiste na pierwszy rzut oka, w stymulowaniu myślenia, budowaniu więzi i poczucia własnej wartości. Różnorodne aktywności ruchowe oprócz usprawniania motorycznego umożliwiają odnalezienie preferowanej formy wyrażania siebie (sport, taniec, prace plastyczne, majsterkowanie, teatr...) a także pomagają rozwijać takie cechy jak: samodzielność, odwaga, wytrwałość, gotowość do współpracy i pomagania innym, umiejętność radzenia sobie z porażką.

W ciągu całego roku, dbając o wszechstronny rozwój ruchowy skupimy się zarówno na motoryce dużej, motoryce małej, jak i samodzielności. Stymulowanie tych obszarów ma szansę być realizowane w pracy przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i dodatkowe, w trakcie pracy metodą projektów badawczych, Ruchu Rozwijającego czy Metody Dobrego Startu, a także codzienne spacery i zabawy na placu zabaw oraz dalsze wyprawy i wycieczki. Ogromne znaczenie dla rozwoju w tym obszarze mają również zabawa dowolna inicjowana przez same dzieci, wspólne posiłki a także różnorodne warszaty i akcje specjalne.

Zapraszamy zatem na ROK PEŁEN RUCHU w Kangurowym Przedszkolu!

 

MAJ – Rodzinne wzruszenia

Po naukowych i projektowych wyzwaniach kwietnia, chcemy uczynić maj Świętem Rodziny! Każdy z nas ma swoją rodzinę. Wszystkie są w jakimś stopniu do siebie podobne, ale też różnią się od siebie. W tym miesiącu nie zabraknie na pewno rozmów o tym, jakie są nasze rodzinny, o tym, co lubimy razem robić, jakie mamy zwyczaje, a jakie obowiązki.

Z rodziną kojarzą się również emocje: chwile wzruszeń i rodzinnych poruszeń, wspólnie przeżywane radości, ale i smutki. Dlatego w maju spróbujemy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: jak poradzić sobie ze smutkiem? Co zrobić, gdy coś mnie zdenerwuje? Jak wyrazić swoje niezadowolenie nie robiąc nikomu przykrości? Jak okazać swoje uczucia i emocje? To tylko niektóre z pytań, które stanowią punkt wyjścia do zdobywania wiedzy i umiejętności na drodze stymulowania rozwoju emocjonalnego. Będzie to czas uważnego przypatrywania się sobie i innym, rozumienia siebie, uczenia się mądrej asertywności w kontakcie z innymi, nazywania emocji i przeżyć, a także otwartości na potrzeby i emocje innych, uczenia się empatii i zrozumienia.

Jak co roku, w maju obchodzić będziemy Dzień Rodziny. Co tym razem przygotujemy? Niech to na razie pozostanie tajemnicą!

twórcze przedszkole - co to znaczy?

Filozofia Kangurowego Przedszkola opiera się na założeniach psychopedagogiki kreatywności, których celem jest wspieranie twórczego rozwoju dzieci. Codziennie wspieramy i stymulujemy dziecięcą ciekawość świata, zadziwienie otoczeniem bliższym i dalszym, aktywność w szukaniu rozwiązań dziecięcych problemów oraz odpowiedzi na wiele dziecięcych pytań. Doceniamy indywidualność, ale uczymy jak współpracować, pomagać innym i korzystać z pomocy.

Niezwykle istotną sprawą, do której przywiązujemy szczególną wagę, jest kontakt między nauczycielem a dzieckiem. Kangurowi nauczyciele inspirują, wspierają dzieci swoją wiedzą, ale nie podają jej na tacy, nie podpowiadają rozwiązań. Lubią podejmować nowe wyzwania, szukać ciekawych metod i pomysłów, aktywizować dzieci do działania. Są uważnymi partnerami dzieci – umieją słuchać, potrafią rozmawiać z dziećmi, ale także bawić się i śmiać razem z nimi.

Podczas przedszkolnego dnia dzieci nie tylko uczą i bawią się twórczo, ale trenują zachowania społeczne i komunikacyjne, z każdym kolejnym tygodniem tworzą coraz bardziej zgrany zespół. Bo własnie w warunkach przyjaznych, znanych i bezpiecznych najłatwiej jest myśleć twórczo.

dowiedz się więcej o twórczej edukacji

metody pracy w przedszkolu

Podczas codziennych zajęć programowych Kangurowe Przedszkolaki poznają otaczający świat na różne sposoby! W naszym przedszkolu każdy miesiąc, tydzień i dzień ma swoją tematykę związaną z ważnymi dla dzieci treściami edukacyjnymi. Wykorzystując sprawdzone pomysły na twórcze ćwiczenia i zabawy zachęcamy dzieci do myślenia. Posługując się autorskimi metodami realizujemy Podstawę Programową Nauczania Przedszkolnego.

W naszym przedszkolu realizujemy koncepcję pracy zakładającą wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Naszym celem jest pobudzanie, wzmacnianie i rozwijanie indywidualnych predyspozycji dzieci. Podkreślając ich mocne strony i wykorzystując naturalny potencjał wynikający z chęci poznawania świata, budujemy wewnętrzną motywację do nauki.

Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez działanie, dlatego decydującą rolę odgrywa jego własna aktywność. W naszej pracy wykorzystujemy metody aktywizujące - zachęcające do samodzielności, odkrywania, doświadczania, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Dobierając metody pracy kładziemy nacisk na umiejętność podejmowania współpracy z rówieśniakmi, komunikacji, wykonywania zadań w zespołach, a także budowania relacji, kształtowania empatii, wrażliwości na innych i akceptacji różnorodności - wszystko to, aby umożliwić rozwój nie tylko w zakresie umiejętności poznawczych, ale także społecznych i emocjonalnych.

Metoda Dobrego Startu

Od grupy 4latków, raz w tygodniu prowadzimy zajęcia MDS, które nazywane przez dzieci są „Zajęciami Wzorkowymi“. Głównym celem [...]

przeczytaj więcej

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda ta wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka [...]

przeczytaj więcej

Praca Metodą Projektu

W trakcie projektu badawczego dzieci mają szansę na samodzielne zgłębianie interesującego i ważnego dla nich tematu. Wykorzystując wrodzoną [...]

przeczytaj więcej

jak wygląda dzień w przedszkolu?

7.30 – Zabawa dowolna na dzień dobry

8.30 – Śniadanie domowe dla chętnych

9.00 - Poranek tematyczny i zajęcia rozwijające zainteresowania

od 9.30 – II Śniadanie

od 10:30 – Zajęcia programowe

od 11.30 – Spacer

od 12.30 – Obiad

13.00/ 14.00 – Odpoczynek

14.00 – Zabawa dowolna/ zajęcia rozwijające zainteresowania

od 14.30 – Podwieczorek

15.00/ 16.00 – Zabawa dowolna w sali lub ogrodzie przedszkolnym

17.30 – Do zobaczenia jutro!

 

Szczegółowy harmonogram dla każdej grupy znajduje się w strefie Rodzica - zapraszamy

poznaj więcej szczegółów o dniu w przedszkolu

przedszkole w spokojnym centrum miasta

Kangurowe Przedszkole 2 znajduje się przy ulicy Olszanskiej w Krakowie. Jesteśmy w centrum miasta, a jednocześnie w zacisznej i zielonej okolicy\. Mamy blisko nad Białuchę i do Ogrodu Botanicznego, do Rynku tylko trzy przystanki!

Codziennie spędzamy czas w naszym przestronnym, w dużym ogrodzie, lub wyruszamy na spacery. Poznawajemy zakamarki i tajemnice najbliższej okolicy – spacerujemy ulicami: Olszańska, Bema, Bandurskiego, Orląt Lwowskich. Odkrywamy uroki dalszej okolicy - wędrując nad Białuchę i tereny działkowe. Korzystamy z zaprzyjaźnionych atrakcyjnych i bezpiecznych placów zabaw (m.in. „Harcówka” przy Młodzieżowym Domy Kultury oraz plac zabaw przy ul. Zaleskiego). Poszukujemy oznak zmieniających się pór roku i podziwiamy okoliczne zabytki kultury – wybieramy się wtedy w okolice Cmentarza Rakowickiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

KANGUROWE PRZEDSZKOLE
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków

zapraszamy na wycieczkę po okolicy