Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności | Jak wyłączyć ciasteczka

AKCEPTUJĘ
×
wracam na start
bieżący program przedszkola dlaczego nasze przedszkole jest twórcze? metody jakimi pracujemy jak wygląda nasz dzień? kangurowa okolica organ prowadzący zdrowe żywienie zapisy do przedszkola praca i staż kontakt

kangurowe przedszkole

hofmana

Witamy w Kangurowym Przedszkolu
przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra łącząca kompetencje zawodowe z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci, rodzice, jak i kadra mogą powiedzieć „Lubię moje przedszkole!". Nasi Absolwenci to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata i przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę.

LUTY – Nadstaw uszu

Przed nami szczególny miesiąc, szczególny dlatego, że dynamiczne działania połączymy z wyjątkowym skupieniem i wyciszeniem. Chwilami będzie więc nieco bardziej bez ruchu, co nie znaczy całkiem statycznie... Samodzielność ma przecież różne wymiary i każdego warto doświadczać zdobywając nowe umiejętności. W lutym skupimy się więc na uważnym słuchaniu. Zmysł słuchu dostarcza nam bowiem mnóstwa informacji o otaczającym nas świecie, a umiejętne korzystanie z tych informacji wzbogaca naszą wiedzę, pobudza wyobraźnię, rozwija twórcze działania na co dzień oraz sprzyja przyjacielskim relacjom z innymi.

Najbliższe tygodnie z pewnością wypełnią różnorodne dźwięki. Będziemy nasłuchiwać: co zimą w lesie piszczy, skrzypi i szeleści; jak brzmią różne instrumenty; jak muzyka z różnych stron Polski i świata. Sprawdzimy też czy na pewno zawsze jest cicho, kiedy wydaje się, że „jest cicho”. A wszystko po to, żeby roztrenowane w słuchaniu uszy stały się naszym kolejnym sprzymierzeńcem w rozwijaniu twórczej postawy, by to co słyszymy inspirowało do zadawania pytań, do szukania skojarzeń i analogii, do zachwytu nad różnorodnością tego co nas otacza… Zasłuchamy się również w słowa, czyli w czytane książki, bajki, opowieści podczas odpoczynku, czy w rozmowy w trakcie wspólnych zabaw. W przedszkolu pojawią się niezwykli goście – nasi absolwenci i starsze rodzeństwa którzy pokażą nam jak cudownie jest umieć czytać i jak przyjemnie dzielić się tą umiejętnością z innymi. Zmysł słuchu pomoże nam także w lepszym „usłyszeniu” tego co mówią do nas koledzy i koleżanki podczas codziennej zabawy, zajęć i innych przedszkolnych aktywności – umiejętność słuchania to przecież większa wrażliwości w dostrzeganiu potrzeb i szanowaniu innych, a to wielkie wartości we wzajemnych kontaktach.

Za sprawą tradycyjnego karnawałowego balu spróbujemy także połączyć słuchanie z ruchem i radością czerpaną z tańca. W świat odzwierciedlania muzyki ruchem wprowadzą nas także goście-absolwenci, którzy pasjonując się tańcem podzielą się z nami tym co potrafią i co kochają. Poszczególne grupy mają też w planach wiele wycieczek i spotkań m.in.: koncert gongów w Grocie Solnej, koncert w Filharmonii Krakowskiej, wizytę w Radio RMF, czy koncert uczniów ze szkoły Muzyczną Mozart…

Prosimy zatem nasłuchiwać i włączać się w nasze lutowe propozycje. Zacząć można jak zwykle od nowej wystawy, która już dziś powita Państwa i dzieci w Galerii Szatnia:-)

ROK SZKOLNY 2023/24

W roku szkolnym 2023/2024 czeka nas wiele wrażeń, które połączy idea „CIAŁO W RUCHU”. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w poszczególnych grupach oraz podczas różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Dzieci, z natury swej aktywne, poprzez ruch badają i poznają świat, zdobywają wiedzę i nawiązują kontakty, doświadczają swojej mocy i sprawdzają własne możliwości. Ruch i związane z nim działanie mają zatem fundamentalne znaczenie nie tylko w tzw. profilaktyce zdrowotnej, ale również, co może mniej oczywiste na pierwszy rzut oka, w stymulowaniu myślenia, budowaniu więzi i poczucia własnej wartości. Różnorodne aktywności ruchowe oprócz rozwijania sprawności fizycznej umożliwiają odkrywanie preferowanej przez każde dziecko formy wyrażania siebie (w wyzwaniach sportowych, w tańcu, w plastyce i rękodziele, w majsterkowaniu, w improwizacjach teatralnych...). Pomagają także rozwijać tak wne w życiu cechy jak: samodzielność, odwaga, wytrwałość, gotowość do współpracy i pomagania innym, umiejętność radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi rywalizacji.

W ciągu całego roku, dbając o wszechstronny rozwój ruchowy, skupimy się zarówno na motoryce dużej i motoryce małej, jak i na samodzielności. Stymulowanie tych obszarów będziemy realizować w codziennej pracy przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności; w trakcie pracy metodą projektów badawczych, Ruchu Rozwijającego oraz Metody Dobrego Startu; a także w czasie regularnych spacerów, zabaw w ogrodzie, czy na pobliskich placach zabaw. Planowane dla każdej z grup dalsze wyprawy i wycieczki również świetnie się wpiszą w nasze tegoroczne ruchowe wyczyny. Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o zabawie dowolnej inicjowanej przez same dzieci, wspólnych posiłkach, czy szeregu czynności tzw. samoobsługowych, ćwiczonych przez dzieci w wielu momentach dnia – wszystkie one mają kapitalne znaczenie dla rozwoju sprawności i samodzielności dzieci. Wisienką na torcie będą - jak co roku - różnorodne warsztaty i ogólnoprzedszkolne akcje specjalne, w których, mamy nadzieję, i Państwo będą nam towarzyszyć.

Zapraszamy zatem do wspólnego doświadczania i cieszenia się ROKIEM PEŁNYM RUCHU w Kangurowym Przedszkolu!

twórcze przedszkole - co to znaczy?

Filozofia Kangurowego Przedszkola opiera się na założeniach psychopedagogiki kreatywności, których celem jest wspieranie twórczego rozwoju dzieci. Codziennie – i niemal przy każdej okazji – stymulujemy dziecięcą ciekawość świata, zadziwienie otoczeniem bliższym i dalszym, aktywność w szukaniu rozwiązań dziecięcych problemów oraz w szukaniu odpowiedzi na pytania spontanicznie stawiane przez dzieci. Doceniamy indywidualność, ale uczymy jak współpracować, pomagać innym i korzystać z pomocy.

Niezwykle istotną sprawą, do której przywiązujemy szczególną wagę, jest kontakt między nauczycielem a dzieckiem. Kangurowi nauczyciele inspirują, wspierają dzieci swoją wiedzą, ale nie podają jej na tacy, nie podpowiadają rozwiązań. Lubią podejmować nowe wyzwania, szukać ciekawych metod i pomysłów, inspirować dzieci do działania; mają własne pasje, którymi chętnie się dzielą. Są uważnymi partnerami – umieją słuchać, potrafią rozmawiać, ale także bawić się i śmiać razem z z dziećmi.

Podczas przedszkolnego dnia dzieci nie tylko uczą i bawią się twórczo, ale trenują zachowania społeczne i komunikacyjne, z każdym kolejnym tygodniem tworząc coraz bardziej zgrany zespół. Bo właśnie w warunkach przyjaznych, znanych i bezpiecznych najłatwiej jest myśleć twórczo.

dowiedz się więcej o twórczej edukacji

metody pracy w przedszkolu

Podczas codziennych zajęć programowych Kangurowe Przedszkolaki poznają otaczający świat na różne sposoby! W naszym przedszkolu każdy miesiąc, tydzień i dzień ma swoją tematykę związaną z ważnymi dla dzieci treściami edukacyjnymi. Wykorzystując sprawdzone pomysły na twórcze ćwiczenia i zabawy zachęcamy dzieci do myślenia. Posługując się autorskimi metodami realizujemy Podstawę Programową Nauczania Przedszkolnego.

W naszym przedszkolu realizujemy koncepcję pracy zakładającą wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Naszym celem jest pobudzanie, wzmacnianie i rozwijanie indywidualnych predyspozycji dzieci. Podkreślając ich mocne strony i wykorzystując naturalny potencjał wynikający z chęci poznawania świata, budujemy wewnętrzną motywację do nauki.

Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez działanie, dlatego decydującą rolę odgrywa jego własna aktywność. W naszej pracy wykorzystujemy metody aktywizujące - zachęcające do samodzielności, odkrywania, doświadczania, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Dobierając metody pracy kładziemy nacisk na umiejętność podejmowania współpracy z rówieśniakmi, komunikacji, wykonywania zadań w zespołach, a także budowania relacji, kształtowania empatii, wrażliwości na innych i akceptacji różnorodności - wszystko to, aby umożliwić rozwój nie tylko w zakresie umiejętności poznawczych, ale także społecznych i emocjonalnych.

Metoda Dobrego Startu

Od grupy 4latków, raz w tygodniu prowadzimy zajęcia MDS, które nazywane przez dzieci są „Zajęciami Wzorkowymi“. Głównym celem [...]

przeczytaj więcej

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda ta wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka [...]

przeczytaj więcej

Praca Metodą Projektu

Projekty badawcze to jedna z naszych ukochanych metod pracy (...)

 

przeczytaj więcej

jak wygląda dzień w przedszkolu?

7.30 – Zabawa dowolna na dzień dobry

9.00 – Poranek tematyczny i zajęcia rozwijające zdolności 

9.30 – Śniadanie

10.00 – Zajęcia programowe

10.45 – Spacer

12:15 – Obiad

13.00 – Odpoczynek

14.15 – Zajęcia rozwijające

14.45 – Podwieczorek

15.00 – Zabawa dowolna w sali lub ogrodzie przedszkolnym

17.30 – Do zobaczenia jutro!

poznaj więcej szczegółów o dniu w przedszkolu

przedszkole w pięknej okolicy

Kangurowe Przedszkole 1 położone jest w wyjątkowym miejscu – z jednej strony niemal w sercu Krakowa  – z okien jednej z sal widać wieże Kościoła Mariackiego, kilka przystanków autobusowych dzieli nas od Rynku Głównego, licznych Muzeów i Teatru Groteska; z drugiej jesteśmy dosłownie o krok od leśnych zakamarków Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Tereny i obiekty rekreacyjne, takie jak Błonia, Park Jordana, Halę 100-lecia Cracovii, wały Rudawy ze śladami bytowania bobrów mamy niemal na wyciągnięcie ręki i nierzadko – stosownie do poruszanych na zajęciach zagadnień – kierujemy tam właśnie nasze kroki.  Nic jednak nie zastąpi nam lasu – miejsca regularnych codziennych spacerów a czasem także dalekich wypraw...  aż do Bieguna Północnego:-), by odkrywać nowe miejsca, cieszyć się ruchem, bliskością przyrody, siłą wyobraźni, która w tym właśnie miejscu pozwala nam szukać śladów krasnoludków, pozwala w wielkim powalanym drzewie dojrzeć drakkar wikingów, a w innym zaprzyjaźnionego dinozaura…

KANGUROWE PRZEDSZKOLE
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków

zapraszamy na wycieczkę po okolicy