Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności | Jak wyłączyć ciasteczka

AKCEPTUJĘ
×
wracam na start
bieżący program przedszkola dlaczego nasze przedszkole jest twórcze? metody jakimi pracujemy jak wygląda nasz dzień? kangurowa okolica organ prowadzący zdrowe żywienie zapisy do przedszkola praca i staż kontakt

kangurowe przedszkole

hofmana

Witamy w Kangurowym Przedszkolu
przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci, jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra łącząca kompetencje zawodowe z pasją.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci, rodzice, jak i kadra mogą powiedzieć „Lubię moje przedszkole!". Nasi Absolwenci to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata i przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę.

CZERWIEC – Ciało w ruch!

Głowa, ramiona, kolana, pięty... przed nami kolejny miesiąc pełen ruchu, tak przez nas lubianego i tak bardzo nam potrzebnego. Ruchu zorganizowanego i swobodnego, w parach i w pojedynkę, pod górkę i z górki, prosto przed siebie, do tyłu, po skosie... Wszystko po to, by świetnie się bawić, by jeszcze lepiej poznać siebie i swoje ciało, by odkrywać potencjały, by rozruszać nasze ciało od stóp do głów.

A okazji w najbliższych tygodniach nie zabraknie! Codzienne spacery i zabawy w ogrodzie, ruch na deskach teatru; zajęcia taneczne i sportowe, popołudniowa gimnastyka czy grupowe wyzwania sprawnościowe – mówiąc krótko: ruch niemal o każdej porze. 5-latki czeka Spartakiada Międzyprzedszkolna, a nas wszystkich kilka niespodzianek z okazji Dnia Dziecka: pełen ruchu piknik w ogrodzie, wycieczka do bratniego przedszkola przy ul. Olszańskiej. A przy okazji ostaniej odsłony tegorocznej Kangurowej Poczyu wprawimy też w ruch nasze ręce – to oczywiste, ale także nasze głowy i serca, bo pomysłów na nowe kartki i wruszeń przy ich tworzeniu a potem otrzymywaniu będzie jak zwykle co nie miara... Prosimy zatem być z nami:-)

 

Za nami prawie dziesięć poruszających miesięcy, dzięki którym wiemy już prawie wszystko o tym co potrafią nasze ręce, nogi, głowa, uszy, oczy, co właśnie całe nasze ciało. Był to rok przyglądania się sobie, swoim umiejętnościom, podejmowania działań, odkrywania słabości. Czerwiec – to miesiąc wieńczący wszystkie wcześniejsze tygodnie, kiedy będziemy mogli twórczo spożytkować drzemiącą w nas energię. A zatem CIAŁO W RUCH!

ROK SZKOLNY 2023/24

W roku szkolnym 2023/2024 czeka nas wiele wrażeń, które połączy idea „CIAŁO W RUCHU”. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w poszczególnych grupach oraz podczas różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

Dzieci, z natury swej aktywne, poprzez ruch badają i poznają świat, zdobywają wiedzę i nawiązują kontakty, doświadczają swojej mocy i sprawdzają własne możliwości. Ruch i związane z nim działanie mają zatem fundamentalne znaczenie nie tylko w tzw. profilaktyce zdrowotnej, ale również, co może mniej oczywiste na pierwszy rzut oka, w stymulowaniu myślenia, budowaniu więzi i poczucia własnej wartości. Różnorodne aktywności ruchowe oprócz rozwijania sprawności fizycznej umożliwiają odkrywanie preferowanej przez każde dziecko formy wyrażania siebie (w wyzwaniach sportowych, w tańcu, w plastyce i rękodziele, w majsterkowaniu, w improwizacjach teatralnych...). Pomagają także rozwijać tak wne w życiu cechy jak: samodzielność, odwaga, wytrwałość, gotowość do współpracy i pomagania innym, umiejętność radzenia sobie z emocjami towarzyszącymi rywalizacji.

W ciągu całego roku, dbając o wszechstronny rozwój ruchowy, skupimy się zarówno na motoryce dużej i motoryce małej, jak i na samodzielności. Stymulowanie tych obszarów będziemy realizować w codziennej pracy przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i zajęcia dodatkowe rozwijające zdolności; w trakcie pracy metodą projektów badawczych, Ruchu Rozwijającego oraz Metody Dobrego Startu; a także w czasie regularnych spacerów, zabaw w ogrodzie, czy na pobliskich placach zabaw. Planowane dla każdej z grup dalsze wyprawy i wycieczki również świetnie się wpiszą w nasze tegoroczne ruchowe wyczyny. Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o zabawie dowolnej inicjowanej przez same dzieci, wspólnych posiłkach, czy szeregu czynności tzw. samoobsługowych, ćwiczonych przez dzieci w wielu momentach dnia – wszystkie one mają kapitalne znaczenie dla rozwoju sprawności i samodzielności dzieci. Wisienką na torcie będą - jak co roku - różnorodne warsztaty i ogólnoprzedszkolne akcje specjalne, w których, mamy nadzieję, i Państwo będą nam towarzyszyć.

Zapraszamy zatem do wspólnego doświadczania i cieszenia się ROKIEM PEŁNYM RUCHU w Kangurowym Przedszkolu!

twórcze przedszkole - co to znaczy?

Filozofia Kangurowego Przedszkola opiera się na założeniach psychopedagogiki kreatywności, których celem jest wspieranie twórczego rozwoju dzieci. Codziennie – i niemal przy każdej okazji – stymulujemy dziecięcą ciekawość świata, zadziwienie otoczeniem bliższym i dalszym, aktywność w szukaniu rozwiązań dziecięcych problemów oraz w szukaniu odpowiedzi na pytania spontanicznie stawiane przez dzieci. Doceniamy indywidualność, ale uczymy jak współpracować, pomagać innym i korzystać z pomocy.

Niezwykle istotną sprawą, do której przywiązujemy szczególną wagę, jest kontakt między nauczycielem a dzieckiem. Kangurowi nauczyciele inspirują, wspierają dzieci swoją wiedzą, ale nie podają jej na tacy, nie podpowiadają rozwiązań. Lubią podejmować nowe wyzwania, szukać ciekawych metod i pomysłów, inspirować dzieci do działania; mają własne pasje, którymi chętnie się dzielą. Są uważnymi partnerami – umieją słuchać, potrafią rozmawiać, ale także bawić się i śmiać razem z z dziećmi.

Podczas przedszkolnego dnia dzieci nie tylko uczą i bawią się twórczo, ale trenują zachowania społeczne i komunikacyjne, z każdym kolejnym tygodniem tworząc coraz bardziej zgrany zespół. Bo właśnie w warunkach przyjaznych, znanych i bezpiecznych najłatwiej jest myśleć twórczo.

dowiedz się więcej o twórczej edukacji

metody pracy w przedszkolu

Podczas codziennych zajęć programowych Kangurowe Przedszkolaki poznają otaczający świat na różne sposoby! W naszym przedszkolu każdy miesiąc, tydzień i dzień ma swoją tematykę związaną z ważnymi dla dzieci treściami edukacyjnymi. Wykorzystując sprawdzone pomysły na twórcze ćwiczenia i zabawy zachęcamy dzieci do myślenia. Posługując się autorskimi metodami realizujemy Podstawę Programową Nauczania Przedszkolnego.

W naszym przedszkolu realizujemy koncepcję pracy zakładającą wszechstronny rozwój dzieci w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Naszym celem jest pobudzanie, wzmacnianie i rozwijanie indywidualnych predyspozycji dzieci. Podkreślając ich mocne strony i wykorzystując naturalny potencjał wynikający z chęci poznawania świata, budujemy wewnętrzną motywację do nauki.

Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez działanie, dlatego decydującą rolę odgrywa jego własna aktywność. W naszej pracy wykorzystujemy metody aktywizujące - zachęcające do samodzielności, odkrywania, doświadczania, stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Dobierając metody pracy kładziemy nacisk na umiejętność podejmowania współpracy z rówieśniakmi, komunikacji, wykonywania zadań w zespołach, a także budowania relacji, kształtowania empatii, wrażliwości na innych i akceptacji różnorodności - wszystko to, aby umożliwić rozwój nie tylko w zakresie umiejętności poznawczych, ale także społecznych i emocjonalnych.

Metoda Dobrego Startu

Od grupy 4latków, raz w tygodniu prowadzimy zajęcia MDS, które nazywane przez dzieci są „Zajęciami Wzorkowymi“. Głównym celem [...]

przeczytaj więcej

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Metoda ta wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka [...]

przeczytaj więcej

Praca Metodą Projektu

Projekty badawcze to jedna z naszych ukochanych metod pracy (...)

 

przeczytaj więcej

jak wygląda dzień w przedszkolu?

7.30 – Zabawa dowolna na dzień dobry

9.00 – Poranek tematyczny i zajęcia rozwijające zdolności 

9.30 – Śniadanie

10.00 – Zajęcia programowe

10.45 – Spacer

12:15 – Obiad

13.00 – Odpoczynek

14.15 – Zajęcia rozwijające

14.45 – Podwieczorek

15.00 – Zabawa dowolna w sali lub ogrodzie przedszkolnym

17.30 – Do zobaczenia jutro!

poznaj więcej szczegółów o dniu w przedszkolu

przedszkole w pięknej okolicy

Kangurowe Przedszkole 1 położone jest w wyjątkowym miejscu – z jednej strony niemal w sercu Krakowa  – z okien jednej z sal widać wieże Kościoła Mariackiego, kilka przystanków autobusowych dzieli nas od Rynku Głównego, licznych Muzeów i Teatru Groteska; z drugiej jesteśmy dosłownie o krok od leśnych zakamarków Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Tereny i obiekty rekreacyjne, takie jak Błonia, Park Jordana, Halę 100-lecia Cracovii, wały Rudawy ze śladami bytowania bobrów mamy niemal na wyciągnięcie ręki i nierzadko – stosownie do poruszanych na zajęciach zagadnień – kierujemy tam właśnie nasze kroki.  Nic jednak nie zastąpi nam lasu – miejsca regularnych codziennych spacerów a czasem także dalekich wypraw...  aż do Bieguna Północnego:-), by odkrywać nowe miejsca, cieszyć się ruchem, bliskością przyrody, siłą wyobraźni, która w tym właśnie miejscu pozwala nam szukać śladów krasnoludków, pozwala w wielkim powalanym drzewie dojrzeć drakkar wikingów, a w innym zaprzyjaźnionego dinozaura…

KANGUROWE PRZEDSZKOLE
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków

zapraszamy na wycieczkę po okolicy