Kangurowa Szkoła
Rodzice w przedszkolu

W przedszkolnej bibliotece

data: 30 kwietnia 2021 grupa: 4 latki grupa żółta
Żegnając kwiecień, czyli miesiąc ekspresji literackiej, zwróciliśmy szczególną uwagę na różnorodność książek. Analizowaliśmy nie tylko zawarte w nich treści, ale także wygląd, przeznaczenie, budowę i to, do kogo są adresowane.

Oglądaliśmy wiele różnych książek od bajek, przez  encyklopedie i poradniki, aż do atlasów i słowników. Zastanawialiśmy się, czym różnią się książki przeznaczone dla dzieci od tych, którch adresatami są dorośli.

Zwróciliśmy uwagę na to, w jaki sposób rozmieszczony jest tekst w bajkach, a jak wygląda on w wierszach. Przypomnieliśmy sobie treść „Bajki o Rybaku i Złotej Rybce” oraz wykonaliśmy inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Odkryliśmy literackie znaczenie słowa „dramat” i przekonaliśmy się, że mianem tym mogą być określane także zabawne utwory.

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl