Kangurowa Szkoła
Myślanki
Hop Siup

Nasze ekspedycje:

Pierwsza wspólna wycieczka do Zoo!

data: 01 października 2022
Doczekaliśmy się! Udało nam się wybrać na naszą wspólną wycieczkę do ZOO.

Emocji było mnóstwo. Duże wrażenie zrobiła na nas sama podróż busem. Mimo różnych obaw, okazało się, że to pozytywne przeżycie. Na miejscu było jeszcze bardziej emocjonująco. Nie wiedzieliśmy sami, z której strony zatrzymać swój wzrok, tyle było do oglądania. Już przed wejściem witały nas ogromne słonie, które machały do nas ogonami. Po zakupieniu biletów, w końcu mogliśmy wejść do środka. Wykazaliśmy się dużą spostrzegawczością i wyszukaliśmy wszystkie ptaki, które można było zobaczyć na zdjęciach przed klatkami. Kolejne przystanki to pływające okazy: foka i pingwiny. Po drodze, zrobiliśmy krótki przystanek w domu żyraf, na małą przekąskę. To też był czas na drugie śniadanie dla długoszyjnych koleżanek. Potem kolej na dzikie koty. Trochę się obawialiśmy podchodzić bliżej, ale ciekawość zwyciężyła. Już mocno zmęczeni ruszyliśmy w stronę tych, którzy witali nas na wejściu. Dwa słonie miały akurat czas porannej toalety. Dzięki temu mogliśmy dokładnie zobaczyć jak potrafią dokładnie zawijać swoją trąbę i obsypywać się piaskiem. To było na prawdę bardzo ciekawe. Mocno zmęczeni, ale i podekscytowani wracaliśmy na obiad do przedszkola. Teraz, tymbardziej, nie możemy się doczekać kolejnych ekspedycji!!!

Inne wyprawy…