Nasze ekspedycje:

Wycieczka do ZOO

data: 05 października 2021
Za nami bardzo ważne wydarzenie, dzisiaj udało nam się wybrać na naszą pierwszą wspólną wycieczkę! Celem naszej wyprawy było krakowskie ZOO, gdzie szczególnie uważnie przyglądaliśmy się dzikim kotom.

Już sama podróż okazała się dla nas bardzo atrakcyjnym wydarzeniem i dała nam pole do dzielenia się naszymi zainteresowaniami oraz znajomością obserwowanej przez okno okolicy, a także stworzyła okazję do radosnego reagowania na lekkie podskakiwanie autobusu. Kiedy dotarliśmy na miejsce, trzeba było poczekać na bilety. Już wtedy, zaglądając przez ogrodzenie, zainteresowaliśmy się widokiem słoni - pierwszych zwierząt które można spotkać przy samym wejściu do ZOO.

Kiedy weszliśmy na parkową alejkę prowadzącą do kolejnych zwierząt, zachwytów i emocji było jeszcze więcej! Sprawdziliśmy jakie kolory mają różne gatunki papug, jak długą szyję ma żyrafa, ile garbów ma wielbłąd, w jaki sposób nurkuje pingwin oraz jaki odgłos wydają zebry.

Jednak najważniejsze dla naszej wyprawy było poszukiwanie dzikich kotów zamieszkujących ZOO. Mieliśmy przy tym sporo zabawy, ponieważ przed rozpoczęciem zwiedzania każdy z nas otrzymał zdjęcie swojego dzikiego kota, którego miał odszukać. Zaobserwowane gatunki zaznaczaliśmy w specjalnej tabeli. Udało nam się odnaleźć koty w paski jak tygrys, w kropki jak ocelot lub gepard oraz całkiem gładkie jak puma czy lew. Zadziwiło nas, że niektóre z nich zachowywały się zupełnie podobnie jak domowe koty, wygrzewając się na słońcu, zwijając w kulkę w koszyku lub wspólnie bawiąc.

Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy mini ZOO, gdzie zachwycaliśmy się królikami, głaskaliśmy konie, przytulaliśmy kozy i oglądaliśmy z zaciekawieniem lamy.

Wyprawę zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć :)

Inne wyprawy…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe