Nasze ekspedycje:

Wyprawa badawcza do świata kotów, czekających na nowy dom ...

data: 19 października 2019
Czyli 4-latki wspierają mieszkańców Schroniska dla bezdomnych zwierząt

Wczoraj nasza grupa wraz z nauczycielami odbyła swoją kolejną wyprawę badawczą w ramach realizowanego projektu "KOT".

Tym razem pojechaliśmy do Schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Rybnej 3 w Krakowie. Była to bardzo emocjonująca wycieczka, gdyż naszym celem nie było tylko zdobycie nowej wiedzy i poszerzenie informacji na temat kotów, ale realna pomoc mieszkańcom tego, jak się okazało, bardzo zielonego miejsca. Pakując rzeczy na wyprawę nie zapomnieliśmy zabrać części zebranych w Kangrurowym Przedszkolu darów dla kotów, tych dużych i małych. Zawieźliśmy między innymi karmę, zabawki i koce. Reszta rzeczy, które nadal zbieramy, trafi tam za tydzień, już po zakończeniu naszego projektu.

Wracając jednak do samego schroniska i jego mieszkańców... Od samego początku, czyli jeszcze przed wejściem na teren, gdzie mieszkają już koty i psy, które też mieliśmy okazję poznać, zaopiekowała się nami Pani Agnieszka, pracownik schroniska z 10-letnim stażem. Hmmm, nasz pierwszy wniosek był taki, że 10 to więcej niż 4:) Nasza przewodnik w bardzo ciepły, a jednak rzeczowy sposób, opowiadała nam o mieszkających tam kotach, niektóre z nich mieliśmy okazję poznać osobiście. Część z nich chętnie się z nami witała, inne raczej przyglądały się nam z pewnej odległości. Pani Agnieszka oczywiście tłumaczyła, dlaczego część zwierząt woli zachować dystans i potrzebuje czasu, aby się z kimś zaprzyjaźnić. Niesamowitym miejscem było pomieszczenie, w którym przebywają kocięta. Jednego z maluchów mogliśmy pogłaskać i uważnie mu się przyjrzeć. Okazało się, że kociak ma tyle tygodni ile trwa nasz projekt "KOT", czyli 4:) Pani Agnieszka opowiedziała nam też o czymś takim jak kocia adopcja. Oczywiście sami nie możemy tego zrobić, aby adoptować kota lub psa musimy być dorośli i bardzo odpowiedzialni.

Przypominamy, że mieszkańcy Schroniska dla bezdomnych zwierząt potrzebują ludzkiej pomocy. Pamiętajmy o nich przez cały rok.

 

Inne wyprawy…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe