Nasze ekspedycje:

W Ogrodzie Botanicznym

data: 13 maja 2018
Drodzy Rodzice,

w czwartek przedszkolaki udały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Była to poprojektowa wycieczka – niespodzianka. Ogród przywitał nas wieloma kolorami i zapachem kwiatów – jest to idealna pora na spacer po ukwieconych alejkach. Pierwszym przystankiem na naszej wycieczce była alejka z cytrusami. Dzieci mogły zobaczyć drzewa pełne pomarańczy i cytryn, a nawet drzewo z wielkim pomelo. Kolejną atrakcją było zwiedzanie szklarni, gdzie rosną różne egzotyczne rośliny. Od razu mogliśmy poczuć, że potrzebują one wysokiej temperatury i dużej wilgotności powietrza. Dzieciom szczególnie podobały się lilie wodne unoszące na wodzie.  Dużo emocji wzbudziły również kaktusy – zarówno te wielkie z dużymi igłami, jak i te malutkie z kwiatuszkami. Następnie znaleźliśmy idealne miejsce na chwilę odpoczynku – w cieniu wielkiego dębu, gdzie dzieci mogły się napić i zjeść przekąskę. Idąc do ostatniego punktu programu – palmiarni – mogliśmy podziwiać kwiaty bzu, które zachwyciły dzieci intensywnym  zapachem. Z pewnością musimy wrócić do tego urokliwego miejsca, bo jeszcze wiele ścieżek zostało nieodkrytych przez dzieci.

Inne wyprawy…