Nasze ekspedycje:

Na tropie piłek w sklepie sportowym

data: 27 października 2017
Niczym detektywi z rysopisami naszych podejrzanych przemierzyliśmy sklep sportowy w poszukiwaniu piłek znanych i nieznanych.

W naszym kąciku projektowym zagościło wiele rodzajów piłek. Poznaliśmy też nazwy różnych dyscyplin sportowych związanych z piłkami. W sklepie Decathlon chcieliśmy się przekonać czy potrafimy rozpoznać piłki, o których rozmawialiśmy na zajęciach. Mieliśmy okazję porównać wielkości piłek, jak się odbijają czy z jakiego materiału są zrobione. Sprawdzaliśmy ciężar piłek - znaleźliśmy piłki bardzo lekkie, ale też ciężkie piłki do ćwiczeń. Największe wrażenie zrobiła na nas ogromna ściana piłek do piłki nożnej. Z zaciekawieniem sprawdzaliśmy jakie wzory piłek są dostępne, jak wyglądają piłkarskie buty – korki i sportowe ubrania.

Inne wyprawy…