Nasze ekspedycje:

Wycieczka do fabryki WAWEL

data: 24 maja 2017
Zwieńczeniem projektu CZEKOLADA była wizyta w zakładzie produkcyjnym firmy WAWEL w Dobczycach.

Zarówno dla Dzieci jak i Nauczycieli, była to wycieczka do źródeł naszych ulubionych słodkości. Bo kto chociaż raz w życiu nie próbował słodkiej Mieszanki Krkaowskiej lub trochę młodszych galaretek Fresh and Fruity? Podczas wycieczki mieliśmy okazję podziwiać pracę ludzi oraz maszyn, którzy współpracując tworza czekoladowe i nie tylko dzieła sztuki. Nie sposób zaprzeczyć, iż tego dnia poziom cukru w naszej krwi osiągnąć mógł wartości krytyczne... Jak mogłoby być inaczej, skoro na każdym kroku mogliśmy próbować każdego produktu? Prześledziliśmy również drogę produktu od taśmy produkcyjnej przez pakowarkę, a ż po odpoczynek na regałach do czasu zapakowania transportu. Dzieci zachwycone i nieco oszołomione widokiem fabryki zadawały bardoz celne pytania ekspertom.

Inne wyprawy…