Nasze ekspedycje:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

data: 11 maja 2017
Pojechaliśmy do schroniska. Przy bramie powitała nas Pani, która tam pracuje. Poinstruowała, jak mamy się zachowywać i czego się spodziewać po wejściu.

Mogliśmy także zobaczyć samochód, jakim przywożone są do schroniska zwierzęta i jego wnętrze. Przechodząc przez główną bramę główną po prawej stronie widzieliśmy kojce dla naprawdę dużych psów. Każdy z nich miał swój boks, swoją miskę i zabawkę. Następnie przeszliśmy do miejsca, gdzie znajdowała się mama z kociętami. Była bardzo przyjazna! Widzieliśmy także inne koty oraz zewnętrzny wybieg, gdzie kotki mogły spokojnie się bawić i wspinać po gałęziach. Pani Agnieszka przeprowadziła nas także przez kojce psów mniejszych, a następnie doszliśmy do miejsca, z którego wyruszaliśmy. W głównym budynku znajduje się także dyżurka, gdzie przyjmowane są zwierzęta. W niej sprawdzany jest stan zdrowia i wszczepia się pod skórę chip z numerem psa. Widzieliśmy także sale, w których leczone były koty i psy. Kiedy wyzdrowieją, będą mogły wrócić do swoich kojców.

Na koniec otrzymaliśmy od Pani Agnieszki naklejki Przyjaciół Zwierząt. To była bardzo miła wycieczka, podczas której mogliśmy zgłębiać wiedzę na temat naszego projektu.

Inne wyprawy…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe