Wiosenna Gra Terenowa

data: 30 kwietnia 2016

W tradycje Kangurowego Przedszkola w Podgórkach Tynieckich wpisują się gry terenowe. Kilka razy w roku całym przedszkolem wychodzimy w teren by wykonywać różne zadania (zależnie od tematyki przewodniej gry - bardziej twórcze albo matematyczne innym razem ruchowe czy plastyczne). Jest to świetna okazja by wykorzystać najbliższą okolicę przedszkola - las, polany i liczne dróżki... a także sposób na integrację wszystkich grup, uczenie współpracy, wrażliwości wobec przyrody, myślenia twórczego... a przede wszystkim wielka przygoda i doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. A jak to było ostatnim razem...

...zostaliśmy zaproszeni przez Pszczółkę Maję i jej przyjaciół do szczególnej zabawy, w której trzeba było przygotować dla pajęczycy Tekli urodzinowe przyjęcie. Każda grupa miała swojego przewodnika (Gucio, Świerszcz Filip, Dżdżownica Magda), swoją trasę oraz zadania do wykonania, za które zbieraliśmy specjalne żetony. Po wykonaniu zadań dla grupy, wszyscy spotkaliśmy się na dużej polanie pod lasem, gdzie czekało ostatnie zadanie - organizacja przyjęcia urodzinowego. Starszaki, niczym master-szefowie, stworzyły smaczne potrawy, Czterolatki wycięły przepiękne serwetki a Trzylatki przygotowały kolorowy koc piknikowy. Pajęczyca była zachwycona i poczęstowała nas słodkimi przysmakami.

Warning: Illegal string offset 'idpages' in /przedszkole/podgorki/scripts/templates/layout-anonymous.html on line 62
href="../../praca-i-staz">praca i staż
href="../../p,przedszkola_firmowe">przedszkola firmowe