Portrety - czyli rok szkolny 2017/18

data: 06 lipca 2019

Był to rok, podczas którego skupialiśmy się na rozwijaniu umiejętności społecznych i komunikacyjnych u dzieci, a towarzyszyły nam obrazy wybitnych malarzy. Wybrane dzieła były dla nas punktem wyjścia i inspiracją do rozmów na tematy, które poruszaliśmy podczas poszczególnych miesięcy. W trakcie pracy z obrazami nie mogło zabraknąć własnych dzieł tworzonych przez dzieci, które powstawały pod czujnym okiem Mai Chlapifarby. Efektem całorocznej pracy był Wernisaż, na którym zaprezentowaliśmy swój dorobek. Wernisaż zbiegł się z Dniem Rodziny i był wspaniałym prezentem dla rodziców, którzy wraz z dziećmi mogli zwiedzić dwudniową wystawę. Zwiedzaniu towarzyszyły zagadki związane z obrazami, które okazały się nie lada wyzwaniem dla dzieci i dorosłych. Oto nasza malarska wędrówka przez kolejne miesiące.