"Przytulanki" czyli METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO Weroniki Sherborne

data: 05 lipca 2019

Metoda Ruchu Rozwijającego (MRR) została stworzona przez Weronikę Sherborne, angielską nauczycielkę tańca i ruchu w oparciu o wczesnodziecięce zabawy rodziców z dziećmi. Stosowana jest przede wszystkim w celu wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci, jednak możliwości korzystania z nie są praktycznie nieograniczone.MRR stwarza dzieciom okazję do poznawania swojego ciała, usprawniania motoryki, poczucia siły, sprawczości i możliwości ruchowych. Dzięki nim dzieci uzyskują wiarę we własne możliwości oraz poczucie bezpieczeństwa.

W naszym przedszkolu organizujemy "przytulankowe" zabawy zarówno dla rodziców z dziećmi jak i dla samych dzieci. Pojedyncze ćwiczenia wplatamy podczas codziennych zajęć programowych z dziećmi. Tworzymy również autorskie scenariusze zajęć całościowo opartych na tej metodzie. Ogromną wartością i bogatym doświadczeniem jest udział w zajęciach w grupach mieszanych, na przykład 3-latki wraz z 6-latkami. Wtedy mamy okazję do budowania relacji z innym partnerem (starszy - młodszy), zdobywanie doświadczenia, zaufania i wiary we własne możliwości. Czas spędzony na zabawach MRR pozwala ich uczestnikom lepiej się poznać, zacieśnić więzi a także rozładować napięcia i jednocześnie naładować się sporą dawką endorfin.