Twórcze przedszkole
Projekty Badawcze
Pstryk

kangurowa okolica

Kangurowe Przedszkole 3 położone jest w wyjątkowo malowniczej okolicy - w bezpośrednim sąsiedztwie Bielańsko – Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Z dala od zgiełku jednak cały czas w obrębie miasta Krakowa.

W naszym przedszkolu od rana można posłuchać śpiewu ptaków a nawet dostrzec sarenkę lub pozostawione przez nią ślady. Za płotem, u sąsiadów pieje kogut a rudy kot przechadza się dostojnie po podwórku.

W naszym ogrodzie mieszkają dwa króliki. Latem przedszkolaki hodują tu warzywa a zimą dokarmiają ptaki. Przedszkolny ogród stopniowo zamienia się w miejsce doskonałe do popołudniowych kangurowych podróży, że ścieżkami, które można przemierzac także na boso oraz szałasem w którym można odpocząć.

Bliskość rezerwatu przyrody stwarza doskonałe warunki do podglądania i poznawania przyrody z bliska – przez obserwację roślin, ptaków i zwierząt. Spacerujemy codziennie po leśnych ścieżkach. Tych wyznaczonych przez szlak przyrodniczy z tablicami informującymi o zwyczajach zwierząt. Ale także po tych, które sami odkryjemy, pełnych szyszek i innych darów lasu.

kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe