Kangurowa Szkoła

Wrześniowe poszukiwania jesieni

data: 25 września 2022 grupa: Starszaki
Co nowego u Starszaków?

Wrzesień rozpoczęliśmy długimi, jesiennymi spacerami, podczas których zauważamy coraz więcej spadających, kolorowych liści. Nasz jesienny kącik poszerza się o jesienne skarby takie jak dynie, jarzębina, żołędzie i liście. Jako nowa grupa dużo czasu poświęcamy na to, aby każdemu w naszej grupie było dobrze. Dlatego stworzyliśmy kodeks z zasadami, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach, by być uprzejmym i nikogo nie urazić. Bierzemy udział w zajęciach, podczas których trenujemy współpracę, przy czym świetnie się bawimy. Odwiedziła nas też pani Chlapifarba, która opowiada nam o artystach i o sztuce. Bohaterem ostatnich zajęć był Joan Miro - malarz, rzeźbiarz i ceramik. Chlapifarba potrafi ciekawie opowiadać o obrazach. Zdradziła nam, że Miro to taki malarz, który wyprowadzał kropki na spacer! Dlatego na jego obrazach jest mnóstwo kropek, małych i dużych, a także kresek, gwiazdek i pętelek. Z tych kształtów powstały zabawne ludziki i dziwaczne zwierzątka. Próbowaliśmy także samodzielnie malować według zasad Pana Miro.