Kangurowa Szkoła
Co słychać w Kangurze

Teatralne i muzyczne odkrycia

data: 15 kwietnia 2022 grupa: 4-latki
W ostatnim czasie u trzylatków panował bajkowy klimat, nie zabrakło również odrobiny magii i mnóstwa świetnych pomysłów. Wszystko to za sprawą zajęć o teatrze, w których mieliśmy okazję wziąć udział.

Nasza sala na tydzień zamieniła się w scenę, na której jako aktorzy przedstawialiśmy wspaniałe widowiska - teatrzyki cieni, przedstawienia kukiełkowe i improwizacje ruchowe przy muzyce. Oczywiście każdy z aktorów został nagrodzony gromkimi brawami. Podobało nam się oglądanie cieni tańczących na ścianie i wspólne wymyślanie co mogą przypominać swoim kształtem. Poznawanie teatru dało nam także świetną okazję do przebieranek, przy których mieliśmy sporo śmiechu.

Byliśmy bardzo ciekawi jak można poczuć się na prawdziwej scenie, więc zaprosiliśmy do nas Panią Dagmarę, która pracuje w Teatrze Figurki. Podczas spotkania Pani Dagmara opowiedziała nam o tym jak wygląda jej praca i wspomniała, że aktorzy u niej w teatrze występują razem z pacynkami, kukiełkami i marionetkami. Następnie przedstawiła nam niezwykłych gości, których zabrała ze sobą. Poznaliśmy rekina, delfina i łososia, w których towarzystwie wybraliśmy się w podróż na dno oceanu. Podczas wyprawy każdy z nas mógł spróbować poruszyć kukiełkami i to bardzo nam się spodobało! Dalej było jeszcze ciekawiej - oglądaliśmy trzepoczące kolorowymi skrzydłami motyle i latające ptaki. Poznaliśmy sympatycznego szczurka Wincentego, który mieszka w pudełku. Porozmawialiśmy też z czarodziejem, który chyba naprawdę potrafi czarować :)

Oprócz zabawy w aktorów chcieliśmy także sprawdzić się w roli widzów. Ustawiliśmy nasze krzesełka, tworząc w ten sposób widownię i pomogliśmy przygotować scenę. Następnie obejrzeliśmy bajkę o trzech świnkach wykonaną przez nasze Panie. Spodobało nam się tak bardzo, że po przedstawieniu sami podjęliśmy próbę odegrania bajki za pomocą kukiełek. To była świetna zabawa!

Po teatralnych przygodach wkroczyliśmy wspólnie do świata muzyki. Spotkaliśmy tam nutki mieszkające na pięciolinii razem z kluczem wiolinowym. Pomogliśmy im wrócić na swoje miejsca, kiedy rozbiegły się po naszej sali. Dzięki temu mogliśmy posłuchać jaką piosenkę przygotowały dla nas nutki. Dowiedzieliśmy się, że do powstawania muzyki oprócz nut potrzebne są także instrumenty. Udało nam się rozpoznać po dźwięku marakasy, tamburyno, ukulele, cymbałki oraz dzwoneczki. Następnie wspólnie zagraliśmy na nich koncert. Oprócz instrumentów muzycznych mieliśmy okazję wypróbować Bum Bum Rurki, z którymi bawiliśmy się na wiele sposobów. Bardzo nam się podobało eksperymentowanie z rytmem i dźwiękiem przy różnych utworach muzycznych.

Ostatni tydzień minął nam także na przygotowaniach do wielkanocnej wystawy oraz rozmowach o świątecznych tradycjach. Podzieliliśmy się zwyczajami, które panują w naszych domach. Przygotowaliśmy też ozdoby na wielkanocny stół, które można zobaczyć w naszej galerii prac. Zachęcamy do obejrzenia i życzymy spokojnych Świąt! :)