Kangurowa Szkoła
Szkolimy Nauczycieli
Pstryk
Twórcze przedszkole
Co jemy w Kangurowym Przedszkolu
Projekty Badawcze
Myślanki
Co słychać w Kangurze
Rodzice w przedszkolu
Hop Siup

Aktualności:

Wiosenne odkrycia w grupie trzylatków

data: 14 marca 2022 grupa: 4-latki
Trzylatki z naukowym zainteresowaniem badają pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny.

Po kosmicznym karnawale w naszej grupie nadszedł czas naukowych badań i wiosennych odkryć. Dowiedzieliśmy się po czym możemy rozpoznać wiosnę oraz jakie owady zamieszkują naszą leśną polankę. W ostatnim tygodniu postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska budzącej się do życia przyrodzie, więc uczyliśmy się używać mikroskopu i korzystaliśmy z każdej okazji, aby obejrzeć świat pod lupą. Najpierw wyruszyliśmy w teren z naszymi zestawami małego badacza, zawierającymi wszystkie przybory potrzebne do zebrania materiałów do badań. Udało nam się znaleźć liście i kamienie o ciekawych kształtach, kawałki kory porośniętej mchem oraz wodę z kałuży. Przyjrzeliśmy się także obudzonym już motylom, biedronkom i gąsienicom. Najbardziej ucieszyła nas odnaleziona na pniu drzewa ćma, którą wspólnie odkryliśmy. Po powrocie do przedszkola dokładnie obejrzeliśmy pod lupą przyniesione okazy, a wodę z kałuży i mech zbadaliśmy pod mikroskopem. Okazało się, że wcale nie wyglądają podobnie do tego, jak widzimy je na co dzień. Zabawa z mikroskopem spodobała nam się na tyle, że chętnie kontynuowaliśmy oglądanie różnych innych obiektów, tym razem znalezionych w przedszkolu. Przyglądaliśmy się także temu, jak zrobione są różne rzeczy codziennego użytku. Duże zaciekawienie wywołał u nas film o produkcji papieru, po którego obejrzeniu zrobiliśmy własny papier czerpany ze skrawków wykorzystanych kartek, znalezionych w naszej sali. Efekty wspólnej pracy można zobaczyć przy naszej galerii, zachęcamy do zabrania do domu serduszka z papieru czerpanego, zrobionego przez nas na zajęciach.

W tym tygodniu kontynuowaliśmy wiosenne odkrycia, tym razem skupiając się przede wszystkim na roślinkach. Już na dzisiejszych zajęciach zyskaliśmy sporą dawkę wiedzy. Rozwiązaliśmy zagadki od ogrodnika, dowiedzieliśmy się także jakie prace wykonuje się w ogrodzie na wiosnę oraz które narzędzia są do tego potrzebne. Na zakończenie zajęć zasadziliśmy wspólnie fasolkę, paprykę i tajemnicze nasionka. Kiedy wyrosną z nich roślinki, będziemy mieli niespodziankę i już nie możemy się doczekać! :)

Nasze przygotowania do powitania nadchodzącej pory roku przybrały także muzyczną formę. Nauczyliśmy się ostatnio aż dwóch nowych piosenek, którymi chcemy obudzić wiosnę. Czy widzieliście już piękne krokusy? A może udało Wam się usłyszeć śpiew skowronka na łące? Po tym właśnie można poznać, że wiosna do nas przyszła, a wiemy to wszystko właśnie dzięki piosenkom. Z miłą chęcią je dla Was zaśpiewamy :) Tymczasem zapraszamy do naszej galerii i nie możemy się doczekać, by dalej odkrywać uroki wiosny nadchodzącej wielkimi krokami.

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe