Kangurowa Szkoła
Szkolimy Nauczycieli
Pstryk
Twórcze przedszkole
Co jemy w Kangurowym Przedszkolu
Projekty Badawcze
Myślanki
Rodzice w przedszkolu
Hop Siup
Co słychać w Kangurze

Aktualności:

Dbam o higienę!

data: 29 stycznia 2022 grupa: 4-latki
W ostatnim tygodniu trzylatki rozmawiały o tym w jaki sposób dbać o czystość i poznawały zastosowanie różnych przyborów, które w tym pomagają.

Nasza grupa w styczniu skupiła się na bardzo bliskich tematach, związanych z relacjami w rodzinie, przygotowaniami do dnia Babci i Dziadka oraz dbaniem o higienę naszego ciała.

Rozmawiając o naszych rodzicach i rodzeństwie dowiedzieliśmy się, jak nazywają się poszczególni członkowie rodziny oraz jakie łączą ich relacje. Z radością zaśpiewaliśmy piosenkę dla naszych Babć i Dziadków oraz zaprosiliśmy ich do spędzenia z nami jednego dnia w przedszkolu, nagrywając relację z ulubionych momentów w naszej grupie. Na tą wyjątkową okazję samodzielnie przygotowaliśmy świeczniki z masy solnej w kształcie serca i kartki, które wręczyliśmy później jako prezenty.

Ostatni tydzień pozwolił nam lepiej poznać sposoby na dbanie o czystość naszego ciała. Mieliśmy okazję obejrzeć różne przybory toaletowe i odkryć ich zastosowanie. Sprawdziliśmy co się wydarzy, kiedy niektóre z nich wrzucimy do wody. Okazało się, że mydło tworzy pianę, a kolorowa sól do kąpieli barwi wodę. Nauczyliśmy się także prawidłowego sposobu mycia rąk i od razu go przećwiczyliśmy. Podobały nam się zabawy z myciem zębów na specjalnym modelu. Porównaliśmy ich wygląd z naszymi zębami, oglądając je w lusterku. Udało nam się także nauczyć piosenki, która pomoże nam podczas mycia zębów.

Oprócz dbania o nasze ciało, zaintereowaliśmy się także tematem brudnych i czystych ubrań. Bawiliśmy się wspólnie w segregowanie prania, ponieważ dzięki przeprowadzonemu eksperymentowi już wiemy, co może się stać, gdy wypierzemy razem białą i kolorową koszulkę. Ciekawym ćwiczeniem było dla nas także rozwieszanie prania i przyczepianie go do sznurka za pomocą klamerek. Okazało się to naprawdę trudnym zadaniem, jednak daliśmy radę. Przy okazji rozmów o praniu nauczyliśmy się piosenki "Praczki", która bardzo nam się spodobała i z pewnością zostanie z nami na kilka kolejnych dni.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii :)

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe