Kangurowa Szkoła
Szkolimy Nauczycieli
Pstryk
Twórcze przedszkole
Co jemy w Kangurowym Przedszkolu
Projekty Badawcze
Co słychać w Kangurze
Rodzice w przedszkolu
Myślanki
Hop Siup

Aktualności:

Nasze styczniowe odkrycia

data: 17 stycznia 2022 grupa: 4-latki
Trzylatki aktywnie rozpoczęły ten rok, poznając zimowe sposoby spędzania czasu w domu i na zewnątrz.

Podobały nam się zajęcia o zimowych sportach, w czasie których mogliśmy spróbować swoich sił w narciarskim slalomie, pojeździć po sali na sankach zrobionych z koca oraz nauczyć się zasad gry w hokeja. Radosnym zabawom w sali towarzyszyły także działania na zewnątrz, takie jak zjeżdżanie na jabłuszkach w ogrodzie, lepienie bałwana, robienie aniołków na śniegu i zimowe spacery do lasu. Pomimo tego, że po świętach jeszcze nie wszyscy zdążyliśmy wrócić do przedszkola, dobre humory nam dopisywały.

W ostatnim tygodniu naszym tematem była chemia w kuchni i w domu. Najpierw skupiliśmy się na poznawaniu różnych smaków i zapachów. Nauczyliśmy się jak za pomocą naszych zmysłów rozpoznawać produkty spożywcze i je opisywać. Dzięki temu udało nam się dopasować pomieszane etykietki do odpowiednich słoików z przyprawami, suszonymi owocami oraz herbatą. Wielkim zaskoczeniem było dla nas to, co się wydarzyło po dodaniu mleka do czekoladowego proszku, który okazał się być kakaem! Bardzo atrakcyjne było także tworzenie własnych musów owocowych w grupach. Starannie dobieraliśmy do nich składniki, tak aby smakowały jak najlepiej.

Resztę tygodnia poświęciliśmy na odkrywanie zastosowania rzeczy potrzebnych do robienia porządków. Wspaniale udało nam się rozpoznać wszystkie odgłosy prac wykonywanych w domu. W zabawach ruchowych pokazywaliśmy w jaki sposób można używać gąbek, ściereczek i odkurzaczy, aby wokół nas zapanował porządek. Rozmawialiśmy także o tym, w jakich domowych zajęciach lubimy towarzyszyć rodzicom i im pomagać.

Okazało się, że można wykorzystać znalezione w domu produkty także do zrobienia kilku ciekawych doświadczeń. Razem z naszymi Paniami mieliśmy okazję namalować kolorowe mozaiki na mleku, przygotować wybuchający wulkan z sody i octu oraz wypróbować butelki sensoryczne napełnione mieszaniną wody i zabarwionego oleju. Przeprowadzone wspólnie doświadczenia wywołały w nas wielki entuzjazm, zwłaszcza że byliśmy zaangażowani w każdy etap ich przygotowania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych zajęć :)

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe