Aktualności:

Moja mała ojczyzna

data: 08 listopada 2021 grupa: 3-latki
W grupie trzylatków przygotowujemy się do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Niepodległości.

W ostatnim tygodniu zakończyliśmy w naszej grupie realizację projektu kot. Z tej okazji podsumowaliśmy zdobytą wiedzę, otrzymaliśmy dyplomy potwierdzające, że zostaliśmy ekspertami od kotów oraz zjedliśmy ciasteczka w kształcie kotów, upieczone przez nasze Panie. Efekty projektowej pracy można było oglądać do czwartku na wystawie. Cieszymy się, że zainteresowała ona wiele osób nie tylko z naszej grupy, ale też z całego przedszkola.
Po zakończeniu projektu zajęliśmy się tematem pojazdów. Wspólnie ustaliliśmy, które z nich potrafią jeździć, latać oraz pływać. Okazało się, że dużo wiemy na ten temat i chętnie dzielimy się tym, w jaki sposób są napędzane poszczególne pojazdy, ile osób może do nich wsiąść oraz do jakiego rodzaju podróży najlepiej je wybrać. Przy okazji realizowania tematu pojazdów, mieliśmy okazję wymyślić swój własny rodzaj kół do zadań specjalnych. Pojawiły się takie pomysły, jak koła ze zbiornikami na wodę lub ze specjalnymi otworami na kolce, sprawiającymi, że nie da się przebić opony. Oprócz tego mieliśmy sporo zabawy przy naśladowaniu ruchów i odgłosów różnych pojazdów pływających. Udało nam się także urządzić wyścigi papierowych samolotów oraz samochodów z naszej sali.
W tym tygodniu przygotowujemy się do obchodów Święta Niepodległości. Zaczęliśmy od przyjrzenia się mapie Polski i odnalezienia na niej znanych nam miejsc. Poznaliśmy już barwy narodowe i wspólnie zastanowiliśmy się, jak wygląda flaga naszego kraju. Znaleźliśmy białe i czerwone przedmioty w sali oraz najbliższym otoczeniu. Czeka nas jeszcze poznanie legendy o powstaniu Godła Polski, zaśpiewanie Hymnu Narodowego wspólnie z innymi grupami oraz roznoszenie kartek dla sąsiadów mieszkających w okolicy przedszkola. Bardzo cieszymy się na wspólne świętowanie Dnia Niepodległości i zachęcamy do kontynuowania obchodów w naszych domach.

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe