Aktualności:

Mali badacze przyglądają się uważnie najbliższej okolicy

data: 06 października 2021 grupa: 4-latki
"Kim jest badacz?" - w ostatnim czasie podjęliśmy próbę odpowiedzi na to pytanie.

W naszej sali zagościła tajemnicza, niebieska walizka. Z zaciekawieniem wyjmowaliśmy z niej nietypowe przedmioty (przy okazji ucząc się nowych słów) - lupy, pipety, pensety, menzurki, wagę, metr, a nawet mikroskop! Uznaliśmy, że to musi być walizka badacza! Ku naszej radości cały zestaw narzędzi został w naszej sali na długo! Dzięki temu, podczas zajęć czy zabawy mogliśmy tworzyć eliksiry na przeziębienie, mikstury na czkawkę, a także mieszać kolory i tworzyć nowe barwy i odcienie! Pensetki świetnie się spisały do oddzielania koralików od pomponów, a za pomocą wagi ważyliśmy nasze klocki.

Podczas zajęć poznaliśmy wyjątkowego artystę i wynalazcę - Leonardo da Vinci. Podczas oglądania szkiców jego wynalazków zaskoczyła nas jego pomysłowość i ciekawość świata! Leonardo da Vinci był też niezwykłym malarzem. Poznaliśmy historię jego dzieła - "Mona Lisy" i niczym prawdziwi detektywi bawiliśmy się w poszukiwanie zaginionego obrazu. Tworzyliśmy także własne dzieła zainspirowane twórczością Leonarda da Vinci. 

Czas babiego lata wraz z jesiennym słońcem pozwoliły nam na długie spacery w podgórkowym lesie. Zmotywowani zabawami badawczymi w przedszkolnej sali postanowiliśmy wcielić się w rolę leśnych badaczy. Z lupą i lornetką wyruszyliśmy na wycieczkę w poszukiwaniu skarbów lasu - żołędzi, szyszek, liści, kamieni i trawy. Nasz niezawodny słuch i sokoli wzrok pozwoliły nam usłyszeć śpiew ptaków, dostrzec grzyby wśród traw oraz mieszkające tam mrówki, żuki i inne owady. Innym razem postanowiliśmy zbadać ścieżkę edukacyjną w naszym lesie prowadzącą zielonym szlakiem. Dzielnie wykonywaliśmy wszystkie zadania przy każdej tablicy informacyjnej. To był bardzo aktywny czas. A kolejny miesiąc to zapowiedź nadchodzącego projektu...

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe