Aktualności:

Czterolatek – to brzmi dumnie!

data: 18 września 2021 grupa: 4-latki
Minione tygodnie upłynęły nam na wspólnej zabawie, poznawaniu nowych zajęć rozwijających, nauczycieli prowadzących oraz..siebie samych – bo Czterolatek to jednak wulkan energii i emocji!

Na zajęciach programowych skupiliśmy się w dużej mierze na nas samych, na wzajemnym szacunku, umiejętnym zapraszaniu kolegów i koleżanek do zabawy, ale także na umiejętnym odmawianiu – bo to tez jest sztuka! Okazało się, że doskonale poznaliśmy przez miniony czas, znamy swoje mocne strony, potrafimy o nich powiedzieć, dopasować losowe umiejętności i zainteresowania do swoich kolegów i koleżanek. Wiemy nawet, kto jakie pantofle, koszulki i skarpety nosi! :) Uczymy się uważnego przyglądania się sobie i reagowania na potrzeby – to dla nas jeszcze trudne, ale mocno się staramy, jesteśmy w tym wspierani i robimy ogromne kroki w kierunku rozumienia siebie i innych. 


Zajęcia rozwijające uczą nas otwartości na innych, adekwatnego reagowania na zmiany, kształtują nie tylko nasze umysły, ale i ciała.
Na zajęciach z języka angielskiego przyglądaliśmy się losom rodziny gąsienicy Lucy, utrwalaliśmy nazwy członków rodziny, zabawek i kolorów. Chenie śpiewamy i powtarzamy nowe słowa
Na gimnastyce i sporcie Pan Wiktor dba, aby nasza postawa była odpowiednia, ćwiczymy nasze ciało, aby w przyszłości wspiąć się na Mount Everest – tak, to ostatnio nasze małe marzenie ;) , ale oprócz ćwiczeń doskonalimy umiejętność gry w zespole, dzielenia się i dopingowania!
Na maślankach Pani Asia wyposaża nas w umiejętność dokonywania twórczych operacji, a na zajęciach z Panią Magdą z Klubu Kangurowej Przygody uczyliśmy się o domkach zwierząt i budowaliśmy domek dla Chruścika.
Tak jak i w tamtym roku, Pani Monika pokazuje nam ile potrafi zrobić nasze ciało. Taniec mamy we krwi, to pewne!

Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu pogoda pozwoli nam wybrać się na naszą pierwszą wycieczkę. Trzymajcie kciuki!

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe