Kangurowa Szkoła
Kangurowa Księgarnia

W TANECZNYM ŻYWIOLE!

data: 20 lutego 2021 grupa: 3-latki
Kochani Rodzice, Drodzy Dziadkowie, którzy także odwiedzacie tą stronę, aby dowiedzieć się co u nas słychać - dużo się dzieje!

TANECZNE ŚWIATOWE PODRÓŻE:

Minione dni upłynęły w tanecznych rytmach! Tak, ruch, muzyka, rytm to jest to, czego potrzebujemy każdego dnia! Tanecznym krokiem udaliśmy się na południe świata, do plemion afrykańskich, aby poznać ich taneczne zwyczaje, muzykę, kulturę. Odtańczyliśmy taniec wodza, a także prezentowaliśmy własne pomysły na kroki do tej specyficznej muzyki.

Po odrobinę wyciszenia udaliśmy się do Japonii, gdzie z pięknymi kolorowymi chustami i wachlarzami poruszaliśmy się lekko jak motyle, jak piórka na wietrze! Japońskie utwory nas wyciszyły, sprawiły, że lepiej poczuliśmy każdy fragment naszego ciała.

Pani Ania, prowadząca zajęcia Klubu Kangurowej Przygody przeniosła nas z  powrotem do Europy, do Hiszpanii, gdzie nie tylko odtańczyliśmy wspaniałe flamenco, ale poznaliśmy hiszpańskie tradycje, jedzenie, dowiedzieliśmy się co nieco o ukształtowaniu terenu.

TANECZNE BAJKOWO-URODZINOWE PODSKOKI

W lutym, Kangurek Podgórek obchodził swoje 10 urodziny! Duży z niego już gość! Z tej okazji, oprócz kartkowych życzeń, pysznego tortu, dekoracji sali, postanowiliśmy się trochę poprzebierać, aby Kangurek miał wspaniałych, bajkowych gości. Na kangurowym balu bawiliśmy się świetnie! Emocji było co niemiara!

TANECZNE REGIONALNE WYPRAWY:

Nasza sala na kilka dni zamieniła się w regionalną góralską izbę. Przymierzaliśmy stroje górali z Podhala i Pienin. Poznaliśmy zwyczaje góralskich gazdów, którzy wypasają owce wysoko w górach, śpią w bacówkach, w których wyrabiają sery: bundz i oscypki.  Ozdobiliśmy własny góralski kapelusz, a parzenicy nadaliśmy kolorów. I tańczyliśmy w tych pięknych strojach do melodii granej na skrzypcach i basach!

To był wspaniały, roztańczony czas!

Życzymy Wam muzycznie dobrego weekendu!