Kangurowa Szkoła
Rodzice w przedszkolu
Co słychać w Kangurze
Myślanki

W teatrze dzieją się cuda!

data: 15 stycznia 2021 grupa: Starszaki
Od początku stycznia na różne sposoby zgłębiamy wiedzę dotyczącą teatru.

W ostatnim tygodniu dowiedzieliśmy się, co to jest teatr cieni, a także czym różni się pacynka od  kukiełki. Wykonaliśmy samodzielnie kukiełki, a właściwie całe ich mnóstwo! Tak bardzo spodobało nam się tworzenie kukiełek, że codziennie, także podczas zabawy tworzymy kolejne. Dzięki temu nasze koleżanki i koledzy nieustannie stają się widzami spektakli, w których jesteśmy  zarówno reżyserami, aktorami i scenografami! Okazuje się, że każdy z nas może odgrywać rolę miłego kotka lub złego wilka – wystarczy tylko modulować naszym głosem. Odkrywamy w sobie mnóstwo nowych umiejętności. Dużo radości mieliśmy także dzięki garderobie, która pojawiła się na kilka dni w starszakowej Sali – były tam przeróżne stroje i akcesoria, które mogliśmy przymierzać i dzięki którym co chwilę stawaliśmy się kimś innym. Praca aktora musi być fascynująca. Poza przedstawieniami wystawianymi przez naszych przyjaciół, co kilka dni oglądamy także spektakle udostępnione przez teatry z całej Polski. Nasza sala zamienia się wtedy w prawdziwy teatr – mieliśmy kasę, bilety i widownię. A rankami i popołudniami przygotowujemy się do jeszcze jednego, wyjątkowego występu – dla naszych Dziadków. Przed nami jeszcze trochę przygotowań, ale już nie możemy doczekać się efektów naszych starań.