Kangurowa Szkoła
Myślanki
Co słychać w Kangurze
Kangurowa Księgarnia

W teatrze wszystko jest możliwe!

data: 10 stycznia 2021 grupa: 3-latki
Drodzy Rodzice, w minionym tygodniu przenieśliśmy się za teatralne kulisy..

Razem z naszymi Paniami odkrywaliśmy tajniki tego magicznego świata jakim jest teatr!  Już wiemy, czym jest kurtyna, scenografia, rekwizyty. Wiemy też, że na scenie występują ludzie – aktorzy wcielający się w różne postaci, ale także lalki, pacynki i kukły.  Zbudowaliśmy w naszej sali teatr z prawdziwą widownią i dzwonkiem ogłaszającym przerwę.

Jako aktorzy ćwiczyliśmy dykcję poprzez prawdziwie aktorską gimnastykę języka. Przymierzaliśmy wiele nakryć głowy, prezentowaliśmy je widowni, której zadaniem było odgadnięcie, w jaką postać się wcieliliśmy. Znamy już różne rodzaje ukłonów, potrafimy swoje ciało zamienić w zwierzątko lub przedmiot, a to wcale nie jest takie proste! Spróbujcie :) Wykonaliśmy własne maski, a także porządkowaliśmy pomieszane scenografie do właściwych bajek. Z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych pacynek prezentowaliśmy swoje teatralne umiejętności :)

W teatralnym tygodniu nadszedł także czas na prawdziwy spektakl, w sali, ale na dużym ekranie. „Kupiliśmy” przygotowane przez Panią bilety na widowisko pod tytułem: „Brzydkie Kaczątko”. Opuściliśmy salę na kilka minut, a gdy do niej ponownie weszliśmy okazała się być salą teatralną! Zajęliśmy swoje miejsca, skasowaliśmy bilety i oczekiwaliśmy na aktorów :)

Zdradzimy Wam, że z okazji Święta Babci i Dziadka też szykujemy małą niespodziankę :)