Kangurowa Szkoła
Co słychać w Kangurze

Listopadowe ekspresje (nie tylko) literackie

data: 20 listopada 2020 grupa: Zerówka
W tym roku listopad w naszym przedszkolu jest miesiącem ekspresji literackiej.

Rozpoczęliśmy od poznawania historii i rodzajów pisma, dowiedzieliśmy się m.in. jak zapisać swoje imię w języku Braille'a, gdzie występowało pismo obrazkowe, co to jest kipu. Znamy historię druku i drogę powstawania książki od pomysłu autora do pojawienia się książki na półce księgarni.

Listopad to również czas gdy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości - z tej okazji przygotowaliśmy kartki dla naszych sąsiadów, które roznieśliśmy podczas spaceru. Przypomnieliśmy sobie polskie symbole narodowe. Podczas ceramiki dostaliśmy wreszcie nasze gotowe prace!

W kolejnym tygodniu przenieśliśmy się do krainy bajek i baśni. Tworzyliśmy skojarzenia bajek z różnymi przedmiotami, przypomnieliśmy sobie bajkę o Brzydkim Kaczątku, a na myślankach opowiadaliśmy bajki pełne skarbów i ich strażników. Stworzyliśmy własną bajkę o pewnym kangurku... Na efekty tej pracy trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ale na penwo warto :) Okazało się, że zwykłe sznurki i wstążki mogą być niezwykła inspiracją do wymyślania kolejnych przygód.

W naszej sali latają bezustannie papierowe samoloty, kwitną papierowe kwiaty i biegają papierowe zwierzęta, a to za sprawą zerówkowych mistrzów origami!