Kangurowa Szkoła
Myślanki

Radosny świat zabawek!

data: 16 października 2020 grupa: 2,5-latki
Za nami tydzień pełen radości i wspólnej zabawy.

Udało nam się zapamiętać, gdzie mieszkają zabawki w naszej sali. Nauczyliśmy się porządkować nasze klocki, ludziki, pojazdy, tory i układanki. Robimy to tak ochoczo, że udaje nam się już zdążyć przed końcem naszej piosenki do sprzątania!

W tym tygodniu czytaliśmy dużo książeczek o zabawkach, z których dowiedzieliśmy się jak miło jest się podzielić i ile radości może nam dać wspólna zabawa. Od razu wypróbowaliśmy te sposoby, wymieniając się zabawkami i czekając na swoją kolej. Potrafimy podzielić się rzeczami z naszymi kolegami i koleżankami z grupy, już wiemy, że często wystarczy poprosić :)

Udało nam się także trochę pomuzykować, poznaliśmy nowe piosenki i zabawy muzyczne. Najbardziej spodobała nam się piosenka o biedronce. Potrafimy spacerować do rytmu i zauważamy, gdy muzyka się zmienia. Chętnie gramy na drewnianych pałeczkach i naśladujemy ruchy do piosenek. Nawet w lesie znaleźliśmy miejsce do wspólnego tworzenia muzyki - chwyciliśmy patyki i zagraliśmy na pochylonym drzewie leśną piosenkę.

Twórczo działaliśmy również plastycznie - sprawdzaliśmy jak maluje się farbkami przy muzyce oraz za pomocą kulek, odbijaliśmy także ziemniaczane pieczątki. Stworzyliśmy prawdziwe dzieła sztuki! Udało nam się popracować nad kolorowaniem kredkami, idzie nam już coraz lepiej.

To był owocny i radosny tydzień, z niecierpliwością czekamy na kolejny!