Kangurowa Szkoła
Szkolimy Nauczycieli
Pstryk
Twórcze przedszkole
Co jemy w Kangurowym Przedszkolu
Projekty Badawcze
Co słychać w Kangurze
Rodzice w przedszkolu
Myślanki
Hop Siup

Aktualności:

Nasi koledzy na innych kontynentach

data: 30 maja 2020 grupa: 3-latki
Dawno nas tu nie było, ale to nie znaczy, że nie pracowaliśmy :) Bylo po prostu trochę inaczej, ale już, już..wracamy!

W minionym tygodniu przemierzyliśmy prawie cały glob! Aby poznać naszych kolegów zwanych Indianami musieliśmy jechać, płynąć i lecieć, zawsze w rytmie naszej ulubionej piosenki. Aby dołączyć do wioski indiańskiej i zdobyć pióra do pióropusza musieliśmy wykazać się niebagatelną odwagą, sprytem i poczuciem chumoru! Wszystkim udało się zdobyć wybrane przez Wodza sprawności. Z pióropuszem na głowie dumnie przyjeliśmy indiańskie imiona!

Drugiego dnia, drogą powietrzną udaliśmy się do Europy i do kraju pizzą i pastą płynącego! Poznaliśmy proste włoskie słowa, witaliśmy się w ich języku. Włoska pizza to dla nas pestka! Potrafimy zrobić masażyk, na króry składają się wszystkie składniki pizzy :) Poznając 3 rodzaje makaronu, farfalle zamienialiśmy w wielobarwne motyle, a penne nawlekaliśmy na wstążkę, dzięki czemu powstały piękne korale! A czy chcielibyście spróbować lodów z najlepszej włoskiej gelaterii? Zapraszamy do naszej galerii obok szatni, częstujcie się!

Na Grenlandii było dość zimno, dlatego przypomnieliśmy sobie strój, jaki byłby potrzebny, gdybyśmy musieli tam mieszkać. Skacząc po krach lodowych bawiliśmy się z lodowymi piłeczkami. A jak wyglądają koledzy innuici? Zerknijcie do galerii zdjęć! Zobaczcie, jakie ciepłe ubranka dla nich sprawiliśmy!

Ostatni dzień to Kangurza Australia. Kangur jest nam bliski - z wiadomego powodu ;) Zamieniliśmy się w kangurze mamy i skakaliśmy z naszymi kangurkami na brzuszku. Huśtaliśmy kangurka na nodze, woziliśmy go na plecach, pokazywaliśmy mu świat z naszego ramienia! Ale on się szybko uczy! Poznaliśmy także Koalę i Dziobaka. Na koniec oglądalismy Aborygeńskie malunki i sami, metodą kropkową, wykropkowaliśmy kangura.

Ach... co to był za tydzień! I jaki aktywny!

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe