Aktualności:

W marcu jak w garncu

data: 15 marca 2020 grupa: 2,5-latki
Kiedy przyjdzie wiosna ? A może już nadchodzi ? Po czym ją poznamy ? W minionym tygodniu wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na te trudne pytania.

Pani Wiosna napisała do nas list, w którym powiadomiła nas, że wkrótce nadejdzie. Naszym zadaniem było poznać zwiastuny wiosny oraz czujnym okiem sprawdzać spacerowe ścieżki.

Wspólnie zaglądaliśmy do pudełka pełnego wiosennych kwiatów. Poznaliśmy ich nazwy oraz kolory. Sprawdzaliśmy czy tulipany mają zapach. Dowiedzieliśmy się czego potrzebują kwiaty aby rosnąć. Postanowiliśmy sprawdzić czy prawdą jest, że z nasionka może powstać roślinka. Każdy z nas zasiał nasionka rzeżuchy i obiecał dbać o nie w domu. Ciekawe jak teraz wyglądają nasze roślinki?

Zaopatrzeni w "wiosenną" wiedzę wybraliśmy się na spacer z nadzieją, że ujrzymy pierwsze oznaki wiosny. I udało się! Nasze oczka wypatrzyły w trawie pierwsze kwiatki: krokusy i stokrotki.

Pani Wiosna zostawiła nam również wielki garnek z pokrywką. A w nim ...? Zgadnijcie! To był "marcowy" garnek pełen różnych zjawisk pogodowych. Teraz już wszyscy wiemy co oznacza przysłowie "W marcu jak w garncu"

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się na wiosenny spacer nieznaną nam wcześniej drogą. Dotarliśmy aż do kapliczki - dla naszych małych nóżek był to prawdziwy wyczyn! Towarzyszył nam śpiew ptaków oraz szum drzew. Ciepły wiatr porywał liście, które zabawnie tańczyły. Poczuliśmy naszymi nosami nadchodzącą WIOSNĘ!

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe