Spotkanie z Ratownikami Medycznymi

data: 14 lutego 2020 grupa: Zerówka
W środę nasi zerówkowicze mieli gości.

Do naszego przedszkola bowiem, przyjechały Panie, które pracują jako ratownicy medyczni. Aby każde dziecko mogło się wcielić w rolę ratownika tego dnia, wszystcy otrzymali ratownicze koszulki. Panie przywiozły ze sobą też bardzo dużo swojego sptrzętu, żeby zaprezentować dzieciom, w co jest wyposażona taka medyczna torba. A były tam oczywiście rzeczy, które służą do ratowania życia: rękawiczki, bandaże różnej wielkości, maseczki żelowe, kołnierze i jeszcze wiele innych. Następnie Panie pokazały dzieciom jak prawidłowo wykonać ...resuscytacje.Dzieci mogły poćwiczyć na pluszowych misiach, a później na prawdziwym fantomie. Jednak chyba największa atrakcją okazały się stetoskopy. Zerówkowicze mogli posłuchac bicia swojego serca! To było bardzo owocne spotkanie, teraz nie tylko wiemy na jaki numer dzwonic w razie wypadku, ale także jak udzielić pierwszej pomocy.