Książkowy początek tygodnia!

data: 13 stycznia 2020 grupa: 4-latki
Czyli, co się kryje pod okładką?

Kochani Czytelnicy, zaczynamy kolejny tydzień naszej przedszkolnej przygody, bo przecież jak inaczej nazwać czas spędzony tutaj? Od poniedziałku do piątku będziemy rozmawiać o książkach, o tym, czego można się z nich dowiedzieć, kto je pisze i ilustruje, jaką trzeba mieć ogromną wyobraźnię, aby książki pisać ... Byłoby cudownie napisać książkę, ale to za kilka lat, gdy poznamy litery i znaki interpunkcyjne. Póki co, niech robią to inni.

Co jeszcze u nas słychać? Oczywiście wszystko dobrze:) Ale bardziej szczegółowo. W czwartek poznaliśmy wszystkie pustynie świata, w tym piaszczyste, żwirowe, kamieniste i solne. W piątek z kolei, za sprawą studentów archeologii, my również się w nich zamieniliśmy - nie w studentów, w archeologów:) Na to, aby zostać studentami mamy jeszcze dużo czasu, ale poszukiwaczami zaginionych artefaktów możemy być już dziś!

Mamo, tato, może poczytamy o zagubionych skarbach? To przecież tydzień z książką.

P. Ania, Angelika i P. Kacper