Aktualności:

Jaki jest kot, każdy widzi!

data: 06 października 2019 grupa: 4-latki
Właśnie minął pierwszy tydzień kociego projektu!

W poniedziałek po wielce emocjonującym głosowaniu, spośród kilku ciekawych tematów, wybraliśmy ten, którego poznawanie zajmie nam najbliższe tygodnie. Tak, tak, dobrze słyszeliście - pierwszym 4-latkowym projektem został: KOT!

We wtorek zastanawialiśmy się co wiemy o kotach, zebraliśmy również pytania, na które odpowiedzi chcemy szukać w czasie projektu. W nasze zabawy kierowane i dowolne zaczęły się wkradać kocie tematy.

W środę każdy mógł opowiedzieć o swoim kocie, lub takim, którego kiedyś poznał. Zastanawialiśmy się jaki jest kot, rozwiązywaliśmy kocie zagadki - trzeba było dobrze przyjrzeć się wylosowanemu kotu, zapamiętać go a potem odnaleźć wśród innych. Pokazywaliśmy też, jak koty mogą się zachowywać i co robić. Szukaliśmy kotów w książeczkach i albumach. Stworzyliśmy również szkice znanych nam kotów, a razem z Panią Moniką podczas zajęć tanecznych ćwiczyliśmy kroki kociego tańca.

Czwartek rozpoczęliśmy niezwykle pracowicie - ćwicząc nasze rączki rozwiązywaliśmy kocie zadania np. układanie obrazków z ugotowanego makaronu, który przez moment udawał kocią karmę, czy porządkowanie miękkich kłębuszków wg wzoru. Następnie podczas zajęć zajęliśmy się budową kota. Zauważyliśmy, że kot ma cztery łapy, pazury, głowę, oczy, uszy, pyszczek, wąsy (i to nie tylko przy nosie, ale też nad oczami!) oraz oczywiście koci ogon. Nauczyliśmy się również piosenki "My jesteśmy kotki dwa", która pomaga zapamiętać z jakich części ciała jest kot zbudowany.

Piątek upłynął nam pod znakiem poznawania kocich zmysłów. Próbowaliśmy się skradać cicho jak koty oraz rozpoznawać z której strony dochodzi dźwięk. Opisywaliśmy kształt kocich oczu oraz porównywaliśmy kocie oczy z oczami kolegów i koleżanek.

Im więcej dowiadujemy się o kotach, tym więcej pytań pojawia się na naszej tablicy - nie możemy się już doczekać kolejnych wydarzeń w projekcie!

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe