Aktualności:

Co słychać w Zerówce zimą?

data: 10 lutego 2019 grupa: Absolwenci
Zimą, działamy na różne sposoby, nawet gdy śniegu za oknem niewiele!

W minionym tygodniu zajmowaliśmy się tematem bajek i baśni ( w kolejnym tygodniu będziemy kontynuować nasze rozważania). Spędziliśmy trochę czasu nad tym, czym dla nas jest bajka, jaka jest, jakie uczucia w nas wzbudza, a także próbowaliśmy zdecydować, która bajka jest dla nas najważniejsza, najciekawsza. Ciężko wybrać jedną ;) Zamieniliśmy się w bohaterów znanych nam bajek, a grupa próbowała odgadnąć kim jesteśmy poprzez zadawanie pytań (wciąż doskonalimy tą umiejętność). Zagłębiliśmy  się nieco bardziej w Czarnoksiężnika z Krainy Oz - bardzo mocno wciągnęła nas przygoda Dorotki jej kompanów. W przyszłym tygodniu spróbujemy poplątać losy różnych bohaterów, zmienić zakończenia, snuć narrację, a może nawet napisać własną zerówkową bajkę? Obiecujemy zaprezentować Wam efekt naszej pracy ;)


W ostatni czwartek, z ogromnym wysiłkiem, ale zakończonym sukcesem zdobyliśmy Uroczysko Kowadza! Uwierzcie nam, po grząskim i bagnistym terenie idzie się dużo trudniej niż w lecie, kiedy jest sucho. To było dla nas ogromne wyzwanie! Nasza wyprawa trwała prawie 2 godziny, ale daliśmy radę! Jesteśmy z siebie bardzo dumni!


Kochani Rodzice, zachęcamy Was ogromnie do włączenia się w naszą przedszkolną akcję: “Poczytaj mi Rodzino” . Co trzeba zrobić? Wystarczy nas odwiedzić w czasie odpoczynku, przynieść wybraną bajkę, lub skorzystać z naszego przedszkolnego zbioru i przeczytać ją dla nas :) Lubimy takie Wasze odwiedziny, pamiętajcie o tym ;)


W środę znów jedziemy podbijać Sieprawskie wzniesienia i doskonalić jazdę na nartach! Jesteśmy zakochani w tym sporcie! Trzymajcie kciuki za nasze osiągnięcia!


Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe