Grudniowe wspomnienia

data: 31 grudnia 2018 grupa: 4-latki
Grudzień to pierwszy zimowy miesiąc, toteż 4-latki przeniosły się do mroźnej krainy śniegu i lodu. To był też czas intensywnych przygotowań do „Jasełek” oraz wprowadzenie w świąteczny klimat.

Jak wiadomo, dla dzieci grudzień kojarzy się ze Świętym Mikołajem. Tego poczciwego Pana z długą, siwą brodą, okrągłym brzuszkiem i wielkim workiem z prezentami nie zabrakło również w naszej grupie. Mikołaj przyniósł dzieciom nowe zabawki do sali, którymi z ogromnym zapałem bawią się każdego dnia. Ale.. 4-latki doskonale wiedziały, że Święty Mikołaj marzył o tym, aby także dostać jakiś prezent. Postanowiły więc, zrobić w podziękowaniu dla Niego książeczkę z Jego portretem w pięknym, kolorowym szaliku. Połączyły to złotą wstążeczką i podarowały Mikołajowi.

Ten radosny Pan w czerwonym stroju był inspiracją do tegorocznych Jasełek. Obok Świętego Mikołaja stanęły także Aniołki. Dzieci dowiedziały się kim one są, skąd pochodzą, a także… czy ludzie mogą być aniołami. Wykonały również anielskie skrzydła, które dziewczynki założyły podczas występu.

Nie zabrakło także iście zimowych tematów. Podczas sensoplastycznego poranka mogły samodzielnie wykonać śnieg! To bardzo proste zadanie jeśli ma się mąkę ziemniaczaną oraz olej, ale jakże przyjemne! Niektórym udało się nawet ulepić bałwana! W tym czasie dzieci dowiedziały się również jakie są charakterystyczne cechy zimy, jakie mogą być śnieżynki oraz które zwierzęta zapadają w sen zimowy. Wykonały także „kule śniegowe” jako prezenty dla Rodziców.

Grudzień, mimo że to zimowy miesiąc, tak naprawdę jest bardzo ciepły. To czas przygotowań świątecznych , ale także zadbanie o to, aby w sali dało się odczuć ten klimat. Dzieci wykonywały ozdoby świąteczne, a także dekorowały choinkę, która zdobi naszą salę. Nieustannie przygotowywały się także do występu! Z wielkim zapałem ćwiczyły swoje role. Dziękujemy również Rodzicom, którzy mieli w tym swój udział i w zaciszu domowym uczyli wierszy swoje pociechy. Zaowocowało to cudownym, uroczystym występem! Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Czekoladowe muffinki udekorowane zieloną bitą śmietaną, wyglądały jak prawdziwe, zimowe choinki. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie tego dnia i mamy nadzieję, że okres Świąteczny minął Wszystkim w ciepłej, domowej atmosferze!