Aktualności:

3-latkowy zawrót głowy ...

data: 17 października 2018 grupa: 3-latki
Czyli tyle się dzieje, że aż trudno nadążyć!

Drodzy Czytelnicy, z pewnością jesteście bardzo ciekawi co u nas słychać, mamy rację? Oczywiście, że tak, więc szybciutko meldujemy.

Po pierwsze: "Od gorąca twych promieni zapłonęły liście drzew, od zieleni do czerwieni krążył lata senny zew ... jesień, jesień, jesień - jak to tak", czyli poznajemy tajemnice, kolory, smaki i zapachy aktualnej pory roku, która, tak jak w piosence Marka Grechuty, zawitała i zapukała do przedszkolnych drzwi.

Po drugie: bijemy krokowe rekordy, a nasz ostatni wyczyn to 2950. W poniedziałek w poszukiwaniu jesieni poszliśmy do lasu, było niesamowicie, bardzo kolorowo i pachnąco, a do tego szeleszcząco, gdyż pod naszymi stopami drzewa utworzyły magiczny dywan z liści, który nie tylko pięknie wyglądał, ale wydawał dźwięki. Szukaliśmy też leśnych zwierząt, bacznie nasłuchiwaliśmy odgłosów dzika lub wiewiórki, aczkoliwek może i lepiej, że tego pierwszego nie udało się nam spotkać na wąskiej ścieżce?

Po trzecie: próbujemy i ćwiczycmy, ćwiczymy i próbujemy ... Co takiego? Hmmm ... Przekonacie się jutro na bardzo ważnej w życiu każdego przedszkolaka imprezie, czyli PASOWANIU. Pytacie o szczegóły? To słodka, ale z umiarem, gdyż cukier do najzdrowszych nie należy, tajemnica. A teraz sza ...

Do zobaczenia jutro.

 

P. Ania, Asia i Angelika

Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe