Ja i moi bracia w wiosce indiańskiej

data: 02 października 2018 grupa: 4-latki
Drodzy Rodzice,

w ubiegłym tygodniu 4 latki poznawały indiański świat. Dzieci dowiadywały się m.in. kto to jest wódź i szaman i jak wygląda pióropusz, wigwam oraz łapacz snów. Przedszkolaki otrzymały wiele zadań od wodza wioski. Jednym z nich było poruszanie się w ciszy mimo przypiętychą do nogi janczarów (' podchodzenie' do wigwamu). Innym zadaniem było uzupełnianie mapy wioski słuchając dokładnie słów wskazówek, tak by dowiedzieć się, gdzie mieszka wódz i szaman. Kolejnego dnia rozmawialiśmy o łapaczach snów. Dzieci malowały piórka farbami akwarelowymi i następnie wycinały je współtworząc nasz grupowy złapać snów. Ponadto przedszkolaki mogły wykazać się umiejętnością współdziałania: w parach 'przechodziły przez ciemny las' - tor przeszkód, kiedy to jedna osoba miała związane oczy, a druga prowadziła ją podpowiadając jak ominąć poszczególne przeszkody. Dzieci dowiedziały się również, że Indianie doskonale znają otaczającą ich przyrodę. Dlatego i my uczyliśmy się rozpoznawać (A nawet tropić!) ślady i odgłosy zwierząt.