Aktualności:

Projekt SAMOCHÓD - tydzień IV

data: 26 stycznia 2018 grupa: 4-latki
Za nami już czwarty tydzień projektu SAMOCHÓD...

W tym tygodniu gościliśmy kolejnego Eksperta - Tatę Gucia. Tym razem mieliśmy możliwość obejrzenia rodzinnego minivana. Sprawdziliśmy, czy do bagażnika tak dużego samochodu zmieściłaby się cała grupa, jak pewnie się Państwo domyślają TAK! Ponadto dzieciom bardzo spodobał się nietypowy sposób otwierania drzwi - przez rozsuwanie. Dzieci obserwowały również, jak działają światła drogowe i szukały wlotu paliwa (ku zdziwieniu dzieci benzynę nie wlewa się bezpośrednio do silnika!).

Zainspirowani wszystkimi dotychczas obejrzanymi samochodami rozpoczęliśmy w sali tworzenie modelu samochodu. 

Kolejnego dnia rozmawialiśmy z dziećmi o różnych markach samochodów, przedszkolaki próbowały rozpoznać symbole dobrze znanych im samochodów - Rodziców. Tego dnia zastanawialiśmy się również jakie ślady mogą zostawiać samochody (punktem wyjścia były ślady samochodów na śniegu zaobserwowane podczas spraceru), przedszkolaki same mogły odbijać ślady różnych pojazdów (zabawek z naszej sali)
W tym tygodniu nie zabrakło również bardzo ważnego tematu, jakim jest bezpieczeństwo na drodze. W środę wspólnie rozmawialiśmy, gdzie mogą poruszać się samochody, a gdzie piesi, jak poruszać się w miejscach, gdzie nie ma chodnika i co należy zrobić, by bezpiecznie przejść przez ulicę. Dzieci poznawały również sygnalizatory świetlne dla pieszych i samochodów oraz oglądały różne znaki drogowe i zastanawiały się, co one mogą oznaczać. Zwieńczeniem tematu bezpieczeństwa na drodze była czwartkowa wizyta Pani ze Straży Miejskiej, która nie tylko opowiedziała nam o swojej pracy, ale również przypomniała zasady poruszania się na drodze.
Ostatniego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie dzieci mogły zobaczyć ikonę polskiej motoryzacji - Fiata 125 p. Wspólnie z dziećmi porównywaliśmy jak wyglądały dawniej samochody, a jak teraz. Ku wielkiej radości - dzieci mogły wsiąść do wybranych egzemplarzy, by z bliska zobaczyć wnętrze "starych samochodów". W Muzeum zobaczyliśmy również fragment wystawy "Wokół koła". 
Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe