Aktualności:

Co słychać przez stetoskop?

data: 02 lutego 2018 grupa: 6-latki
Sprawdzaliśmy, co właściwie dolega mieszkańcom Stumilowego Lasu...

W tym tygodniu wybraliśmy się do Stumilowego Lasu pomóc jego mieszkańcom odczytać otrzymane od lekarza recepty. Stumilowy Las to nie jest las zwyczajny, a więc najpierw złożyliśmy mapę z poszczególnych fragmentów zastanawiając się, co też każdy z nich kryje. Dzięki niej wiedzieliśmy, co może nas tam czekać i kogo możemy spotkać. Gdy mapa była gotowa, wyruszyliśmy! Na miejscu okazało się, że recepta Kłapouszka została zalana soczkiem marchewkowym i musieliśmy pomóc mu odczytać brakujące fragmenty przepisu na dobry humor. Szybko odszyfrowaliśmy co kryje się pod urwanymi słowami:

  • dwa uś...
  • kilo cze...
  • dobry przy...
  • wesoły ka...
  • miłe sło...
Potem pomagaliśmy Tygrysowi, który potrzebował sposobu, by zapanować nad rozbrykaniem. Z pomocą Tygrysowi przyszła muzyka, która wyznaczała energiczne i spokojne momenty. Tygrys dzięki niej się wybrykał, a potem wyciszył:) Nam też się czasem zdarza takie rozbrykanie, więc chętnie z Tygrysem poddaliśmy się muzyce na przemian to brykając i panując nad brykaniem.
Oczywiśce nie mogliśmy nie pomóc Prosiaczkowi, który potrzebował sposobu na swoje strachy. Recepta na strachy dla Prosiaczka przydała się także nam w oswajaniu swoich strachów. 
Jak już wspominaliśmu Stumilowy Las jest niezwykły, a więc rosną w nim niezwykłe zioła, które pomagają na różne dolegliwości. Dostaliśmy ich nazwy, ale rysunki i opis działania zupełnie się zatarły. Na podstawie nazwy próbowaliśmy wydedukować jak zioła wyglądają i jakie jest ich zastosowanie. Na co pomaga Bezzębnik Jadalny, Uśmiesznik Jasny czy Gniotek Dwulistny możecie sprawdzić w naszej galerii prac. 
Więcej aktualności…
kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe