copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w już trzecim Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od 16 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją, nie tylko tworzy nasze przedszkole ale od lat stanowi także trzon szkoleniowy Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy OTE Kangur opracowując innowacyjne programy i pomoce oraz szkoląc kadry wielu przedszkoli i szkół w Krakowie, Małopolsce i innych regionach kraju.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

STYCZEŃ – W laboratorium Państwa Curie

Wiedząc już całkiem sporo o technice, odważnie wkraczamy z Nowym Rokiem do chemicznego laboratorium. Pod okiem Państwa Curie odkrywać będziemy tajemniczy świat atomów, cząsteczek i właściwości różnych substancji, sprawdzając jak zachowują się samodzielnie, a jak reagują, gdy są połączone. Będzie zatem wiele okazji by ważyć, odmierzać i precyzyjnie zakraplać, mieszać, rozpuszczać i krystalizować, a może nawet w kontrolowany sposób podgrzewać, by uchwycić moment "bulgotania" w probówce...

Ale chemia to nie tylko skala mikro. To także substancje, których staramy się unikać w pożywieniu, to środki czystości, które z jednej strony ułatwiają nam życie, a z drugiej bywają toksyczne dla środowiska, to w końcu wszelkie syntetyczne polimery, bez których obecnie świat by nie istniał, aczkolwiek kiedyś jakoś dawał radę. Tu również zamienimy się w wytrwałych tropicieli, by umieć odróżnić to naturalne od sztucznego.

Pod koniec stycznia nie zapomnimy o naszych kochanych Babciach i Dziadkach. Chemia to przecież także element relacji między ludźmi - sprawmy swoim myśleniem i działaniem, by ich odczyn był zdecydowanie bardziej zasadowy niż kwaśny!

Rok 2021/2022 - NAUKOWY KALEJDOSKOP

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2021/2022 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „NAUKOWY KALEJDOSKOP”, czyli wspieranie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną. Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.

W ciągu całego roku będziemy wszechstronnie wspomagać naturalny rozwój intelektualny Przedszkolaków, w każdym miesiącu inspirując się inną dziedziną nauki, a mianowicie: matematyką, historią odkryć i wynalazków, techniką, chemią, fizyką i astronomią, biologią, ekologią i geografią. Stymulowanie myślenia dzieci w zakresie tych obszarów będzie realizowane w pracy Przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne programowe i dodatkowe, w trakcie pracy metodą projektów badawczych, a także codzienne spacery oraz dalsze wyprawy i wycieczki. Ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego ma również zabawa dowolna inicjowana przez same dzieci, a także odwiedziny ekspertów, różnorodne warsztaty i akcje specjalne.

Naszym celem jest, by wszystkie wyżej wymienione działania, podejmowane w każdej z grup wiekowych rozwijały u dzieci właściwości myślenia, będące „cechami badacza”, czyli: uważność, koncentrację, umiejętność dostrzegania i formułowania problemów, stawiania hipotez, umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków, precyzję, umiejętność współpracy w zespole. Są to cechy potrzebne w edukacji szkolnej, a także w życiu codziennym i zawodowym człowieka dorosłego, dlatego warto stymulować je już od wieku przedszkolnego.

Zapraszamy zatem na NAUKOWY KALEJDOSKOP w Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowi rodzice mówią:

• Ula już pierwszego dnia powiedziała, że chce zostać w przedszkolu „długo”, razem z dziećmi. Od piątku (11 lutego 2011 r.) chodzi do przedszkola regularnie. I nie chce z niego wychodzić :)

Rodzice Uli

• Marta w pierwszy dzień nie chciała wracać do domu. W drugi i trzeci podobnie. Dopiero w czwartek było lepiej - uwierzyła, że to na stałe, że do przedszkola będzie jeździć codziennie. Więc jeździ, a w drodze śpiewa, mimo że jest trochę zaspana.

Ania i Wojtek

• Bo są super duże klocki

Marta

• Bo są materace

Niku

• Bo chodzimy na spacery na polanę

Julia

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?