copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w już trzecim Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od 16 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją, nie tylko tworzy nasze przedszkole ale od lat stanowi także trzon szkoleniowy Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy OTE Kangur opracowując innowacyjne programy i pomoce oraz szkoląc kadry wielu przedszkoli i szkół w Krakowie, Małopolsce i innych regionach kraju.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

MARZEC - W kangurowej kuchni czyli miesiąc ekspresji kulinarnej

Z całą pewnością nie zabraknie nam w tym miesiącu okazji do rozmów o jedzeniu i zdrowym odżywianiu. Najmłodsze przedszkolaki będą poznawać owoce i warzywa, zwłaszcza te, które zaczynają pojawiać się wiosną. Rozpoczniemy też prace w naszym ogródku warzywnym i przedszkolnej szklarni. Starsze Kangurki mają w planie wybrać się w podróż w różne zakątki świata, by sprawdzić, co pysznego jedzą dzieci na innych kontynentach. Podczas warsztatów podróżniczych dowiedzą się co nieco o pięknie pachnących i kolorowych przyprawach. Może to zachęci ich do zaopiekowania się przedszkolną ziołową rabatką?

Dowiemy się również, co to znaczy zdrowo jeść i jakie ważne składniki ukrywają się w jedzeniu. Znajdziemy czas na kuchenne eksperymenty - ciekawe co z tego wyniknie? Marcowa ekspresja kulinarna będzie też szansą na zdobycie wiedzy o zawodach, które związane są z gotowaniem. Sprawdzimy jakie zadania mają kucharz, piekarz czy cukiernik. Sami także wcielimy się w smakoszy i krytyków kulinarnych. Zorganizujemy plebiscyt na najsmaczniejsze przedszkolne danie i na jego podstawie ułożymy jadłospis naszych marzeń.

Śniadanie, obiad czy podwieczorek to dla nas okazja do kosztowania potraw i poznawania nowych smaków, a także do coraz większej samodzielności przy posiłkach. Będziemy ćwiczyć nasz przedszkolny savoir - vivre przy stole!

Rok szkolny 2020-2021

W roku szkolnym 2020 / 2021 celem strategicznym Naszego Przedszkola jest stymulowanie rozwoju różnych form dziecięcej ekspresji. Pragniemy stwarzać dzieciom okazję do lepszego poznawania siebie i innych, doceniania różnorodności, zdobywania pewności siebie i odwagi w autoprezentacji, a także rozwijania samodzielności. Próbując swoich sił w rozmaitych dziedzinach szukamy najlepszego sposobu na wyrażanie siebie, odkrywanie swoich mocnych stron i ukrytych talentów. Każdy miesiąc poświęcamy na przybliżenie dzieciom innego obszaru aktywności poszerzając w ten sposób ich zainteresowania, wzbogacając doświadczenia i stwarzając pole do swobodnej działalności twórczej. Bardzo pomocne będą w tym wizyty inspirujących gości – ekspertów, poszukiwanie wiedzy w książkach, świecie mediów, rodzinie, przedszkolne wernisaże, przedstawienia i rozmaite ekspresyjne akcje, do których będziemy zapraszali.

Kangurowi rodzice mówią:

• Ula już pierwszego dnia powiedziała, że chce zostać w przedszkolu „długo”, razem z dziećmi. Od piątku (11 lutego 2011 r.) chodzi do przedszkola regularnie. I nie chce z niego wychodzić :)

Rodzice Uli

• Marta w pierwszy dzień nie chciała wracać do domu. W drugi i trzeci podobnie. Dopiero w czwartek było lepiej - uwierzyła, że to na stałe, że do przedszkola będzie jeździć codziennie. Więc jeździ, a w drodze śpiewa, mimo że jest trochę zaspana.

Ania i Wojtek

• Bo są super duże klocki

Marta

• Bo są materace

Niku

• Bo chodzimy na spacery na polanę

Julia

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?