copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w już trzecim Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od 16 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją, nie tylko tworzy nasze przedszkole ale od lat stanowi także trzon szkoleniowy Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy OTE Kangur opracowując innowacyjne programy i pomoce oraz szkoląc kadry wielu przedszkoli i szkół w Krakowie, Małopolsce i innych regionach kraju.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

GRUDZIEŃ - Żywioły: Ogień

Nadszedł grudzień – miesiąc, który kojarzy się z zapachem pomarańczy i cynamonu, ze smakiem pierników, a także z ubieraniem choinki i prezentami. To również czas, kiedy w szczególny sposób  jesteśmy blisko, ciepło myślimy o innych, staramy się zrobić przyjemność tym, których kochamy i pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia a czasami po prostu tylko dobrego słowa.
Grudzień, pomimo chłodu na zewnątrz i mroźnej pogody, kojarzy nam się z ciepłem. Nikogo zatem nie zdziwi fakt, że w tym miesiącu chcemy bliżej przyjrzeć się żywiołowi ognia. Zaczniemy od bardzo dosłownego rozumienia tego pojęcia – skąd wziął się ogień? Dlaczego, choć niebezpieczny,  jest ludziom potrzebny? W jaki sposób można go rozniecić? A podczas Podróżniczego Klubu Przygody przeniesiemy się do Krainy Wulkanów, która z żywiołem ognia również wiele ma wspólnego. Następnie zajmiemy się bardziej metaforyczną stroną ognia – mówiąc o ognisku domowym, rodzinnym cieple, gorącym sercu i wreszcie... zimnych ogniach. Prezenty, które w tym roku przygotowujemy dla naszych bliskich również będą nawiązywały do ciepła i ognia – dosłownie i w przenośni.
Nawiązując do tegorocznego celu strategicznego, postaramy się, aby wykonywane przez nas ozdoby choinkowe były w 100% ekologiczne. Co to znaczy? Inspiracją staną się rzeczy z pozoru „niepotrzebne” – kawałki sznurka, rolki po papierze toaletowym, puste opakowania, zakrętki, a także skarby znalezione podczas spaceru – gałązki, kamyki, szyszki…  Postaramy się także „dać drugie życie” zabawkom, które z jakiegoś powodu przestały spełniać swoją rolę. Jak myślicie, do czego mogą przydać się zdekompletowane puzzle, wypisane flamastry albo pudełko po farbkach?

Rok szkolny 2019/ 2020

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2019/2020 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy "Świat pełen żywiołów", za którym to hasłem kryje się edukacja przyrodnicza i kształtowanie postawy proekologicznej.

Skoncentrowanie się na tym obszarze we wszystkich grupach przedszkolnych pozostaje w ścisłym związku zarówno z podstawą programową wychowania przedszkolnego, filozofią Kangurowego Przedszkola, jak i aktualną potrzebą przekazywania dzieciom wiedzy, kształtowania postawy i nawyków związanych z dbaniem o naszą planetę i odpowiedzialnością za jej przyszłość.

Przez cały rok będziemy rozbudzać nasze zaciekawienie światem przyrody, fascynację jego pięknem i różnorodnością, a poprzez obserwacje i doświadczenia będziemy się starali zrozumieć związki i zależności w nim występujące. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą w czasie wycieczek i spacerów będziemy zastanawiać się, jak można o nią dbać i dlaczego należy to robić. Weźmiemy udział w rozmaitych akcjach, których nadrzędnym celem będzie pokazanie, że bardzo proste czynności (jak np. zbieranie baterii, oszczędzanie papieru, segregowanie śmieci czy zakręcanie wody podczas mycia zębów) mogą mieć duży wpływ na środowisko, w którym żyjemy. W tym roku nie zabraknie również spotkań z ekspertami, którzy przybliżą nam świat flory i fauny; warsztatów podczas, których będziemy eksperymentować, odkrywać, doświadczać i sprawdzać oraz innych zajęć pełnych treści przyrodniczych.

Każdy miesiąc będzie bogaty w zabawy, atrakcje i aktywności, dzięki którym lepiej poznamy "Świat pełen żywiołów".

Kangurowi rodzice mówią:

• Ula już pierwszego dnia powiedziała, że chce zostać w przedszkolu „długo”, razem z dziećmi. Od piątku (11 lutego 2011 r.) chodzi do przedszkola regularnie. I nie chce z niego wychodzić :)

Rodzice Uli

• Marta w pierwszy dzień nie chciała wracać do domu. W drugi i trzeci podobnie. Dopiero w czwartek było lepiej - uwierzyła, że to na stałe, że do przedszkola będzie jeździć codziennie. Więc jeździ, a w drodze śpiewa, mimo że jest trochę zaspana.

Ania i Wojtek

• Bo są super duże klocki

Marta

• Bo są materace

Niku

• Bo chodzimy na spacery na polanę

Julia

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?