copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w już trzecim Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od 10 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją, nie tylko tworzy nasze przedszkole ale od lat stanowi także trzon szkoleniowy Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy OTE Kangur opracowując innowacyjne programy i pomoce oraz szkoląc kadry wielu przedszkoli i szkół w Krakowie, Małopolsce i innych regionach kraju.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

SIERPIEŃ - Wakacyjne przygody

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że lato rozgościło się na dobre. Niektórzy z nas już wrócili z wakacyjnych wypraw, na pozostałych jeszcze czekają niezliczone ilości muszelek do zebrania, górskich szczytów do zdobycia, a piasek nie może się już doczekać by budować z niego zamki. Ale w wakacje także w Kangurowym Przedszkolu czekają na Przedszkolaków niespodzianki, przygody i twórcze zadania. Po lipcowych ruchowych wyzwaniach czekają nowe – przyrodnicze, muzyczne, twórcze i językowe. Zaczniemy od zgłębiania tajemnic morskiej fauny, by płynie przejść do stworzenia przedszkolnej fabryki instrumentów a następnie kangurowej orkiestry. Tradycyjnie podczas spacerów i zajęć terenowych w lesie będziemy wypatrywać śpiewających głośno ptaków, szukać patyków w najdziwniejszych kształtach i wyznaczać nowe szlaki. Na polanie zbierzemy okazy do przedszkolnego zielnika oraz zamienimy się w badaczy kamieni.

Ahoj, wakacyjna przygodo!

LIPIEC - Wakacyjne odkrycia

Z radością ogłaszamy, że rozpoczęły się wakacje! Cieszymy się tym bardziej, bo to doskonały czas by kontynuować nasze naukowe wyzwania. W lipcu nie zabraknie również okazji, by poruszać nie tylko nasze głowy, ale i pozostałe części ciała. Wakacyjne zabawy zaczniemy bowiem od poznania tajemnic sztuki cyrkowej – będziemy uczyć się żonglerki, kręcenia talerzami i innych akrobacji do których potrzebna będzie zręczność, siła i gibkość ciała. Będziemy także wcielać się w mimów i clownów, którzy potrafią swoimi sztuczkami rozweselić nawet największego smutasa. W kolejnym tygodniu, podczas warsztatów origami sprawdzimy jakie zwierzaki można wyczarować z papierowych kółek i kwadratów. Lipcowe dni to również doskonała okazja, by zaopatrzeni w farby czy pastele wyruszyć na polanę i uchwycić piękno letniej łąki, albo z lupą tropić mrówki i biedronki. A potem wylegując się na kocu zastanawiać się, niczym Dyzio Marzyciel, z czym kojarzą nam się kształty sunących po niebie obłoków.

Kangurowi rodzice mówią:

• Ula już pierwszego dnia powiedziała, że chce zostać w przedszkolu „długo”, razem z dziećmi. Od piątku (11 lutego 2011 r.) chodzi do przedszkola regularnie. I nie chce z niego wychodzić :)

Rodzice Uli

• Marta w pierwszy dzień nie chciała wracać do domu. W drugi i trzeci podobnie. Dopiero w czwartek było lepiej - uwierzyła, że to na stałe, że do przedszkola będzie jeździć codziennie. Więc jeździ, a w drodze śpiewa, mimo że jest trochę zaspana.

Ania i Wojtek

• Bo są super duże klocki

Marta

• Bo są materace

Niku

• Bo chodzimy na spacery na polanę

Julia

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?