copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w już trzecim Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od 16 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją, nie tylko tworzy nasze przedszkole ale od lat stanowi także trzon szkoleniowy Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy OTE Kangur opracowując innowacyjne programy i pomoce oraz szkoląc kadry wielu przedszkoli i szkół w Krakowie, Małopolsce i innych regionach kraju.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

PAŹDZIERNIK - Co mnie ciekawi? czyli ekspresja poznawcza

Wrzesień minął nam wprost błyskawicznie! Wszyscy zadomowiliśmy się w naszych nowych salach, ustaliliśmy zasady, które będą nam potrzebne w tym roku podczas wspólnych zajęć i zabaw, przyjrzeliśmy się naszym mocnym stronom, talentom i pasjom. Powitaliśmy również naszych nowych Kangurowych Przyjaciół - a najmłodsi z nich dzielnie wystąpili przed Rodzicami podczas uroczystości Pasowania na Przedszolaka.

Czas na nowe wyzwania!

W październiku czeka nas mnóstwo zadań, których hasłem przewodnim będzie: EKSPRESJA POZNAWCZA.

Październik, to w Kangurowym Przedszkolu tradycyjny czas pierwszych PROJEKTÓW BADAWCZYCH. We wszystkich grupach, od 3-latków po Zerówkę, w ostatnich dniach toczyły się burzliwe rozmowy, demokratyczne głosowania i twórcze dyskusje nad wyborem tematów, którym poświęcimy najbliższe tygodnie zajęć, eksperymentów, obserwacji warsztatów i dyskusji.

Przed nami przywoływanie w pamięci i na papierze wspomnieć z tematem związanych, tworzenie grupowej siatki wiedzy i listy pytań, eksperymentowanie, poszukiwanie wiedzy i odpowiedzi podczas codzienności przedszkolnej specjalnie aranżowanej na potrzeby projektu. Wszystko, by wejść w wybrany temat najmocniej jak to możliwe; by stać się prawdziwymi fachowcami w danej dziedzinie.

Zapraszamy Rodziców do aktywnego udziału w podejmowanych trudach projektowych: możecie stać się Państwo ekspertem, przynieść wspólnie z Przedszkolakiem tematyczną książkę lub rozwiązać specjalne zadania.

Dla 2,5-latków zaś najbliższy miesiąc będzie pełen coraz dalszych spacerów i coraz bardziej twórczego przyglądania się światu, a wszystko to w jesiennym klimacie.

Rok szkolny 2020-2021

W roku szkolnym 2020 / 2021 celem strategicznym Naszego Przedszkola jest stymulowanie rozwoju różnych form dziecięcej ekspresji. Pragniemy stwarzać dzieciom okazję do lepszego poznawania siebie i innych, doceniania różnorodności, zdobywania pewności siebie i odwagi w autoprezentacji, a także rozwijania samodzielności. Próbując swoich sił w rozmaitych dziedzinach szukamy najlepszego sposobu na wyrażanie siebie, odkrywanie swoich mocnych stron i ukrytych talentów. Każdy miesiąc poświęcamy na przybliżenie dzieciom innego obszaru aktywności poszerzając w ten sposób ich zainteresowania, wzbogacając doświadczenia i stwarzając pole do swobodnej działalności twórczej. Bardzo pomocne będą w tym wizyty inspirujących gości – ekspertów, poszukiwanie wiedzy w książkach, świecie mediów, rodzinie, przedszkolne wernisaże, przedstawienia i rozmaite ekspresyjne akcje, do których będziemy zapraszali.

Kangurowi rodzice mówią:

• Ula już pierwszego dnia powiedziała, że chce zostać w przedszkolu „długo”, razem z dziećmi. Od piątku (11 lutego 2011 r.) chodzi do przedszkola regularnie. I nie chce z niego wychodzić :)

Rodzice Uli

• Marta w pierwszy dzień nie chciała wracać do domu. W drugi i trzeci podobnie. Dopiero w czwartek było lepiej - uwierzyła, że to na stałe, że do przedszkola będzie jeździć codziennie. Więc jeździ, a w drodze śpiewa, mimo że jest trochę zaspana.

Ania i Wojtek

• Bo są super duże klocki

Marta

• Bo są materace

Niku

• Bo chodzimy na spacery na polanę

Julia

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?