copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w już trzecim Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od 16 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją, nie tylko tworzy nasze przedszkole ale od lat stanowi także trzon szkoleniowy Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy OTE Kangur opracowując innowacyjne programy i pomoce oraz szkoląc kadry wielu przedszkoli i szkół w Krakowie, Małopolsce i innych regionach kraju.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej, ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

SIERPIEŃ - Wakacje pod lupą

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że lato rozgościło się na dobre. Niektórzy z nas już wrócili z wakacyjnych wypraw, na pozostałych jeszcze czekają niezliczone ilości muszelek do zebrania, górskich szczytów do zdobycia, a piasek nie może się już doczekać by budować z niego zamki. Ale w wakacje także w Kangurowym Przedszkolu czekają na Przedszkolaków niespodzianki, przygody i twórcze zadania. Po lipcowych sportowych i plastycznych wyzwaniach czekają nowe – taneczne, naukowe i twórcze. Tradycyjnie podczas spacerów i zajęć terenowych w lesie będziemy wypatrywać śpiewających głośno ptaków, szukać patyków w najdziwniejszych kształtach i wyznaczać nowe szlaki. Na polanie zbierzemy okazy do przedszkolnego zielnika oraz zamienimy się w badaczy kamieni.

Ahoj, wakacyjna przygodo!

LIPIEC - Wakacyjne odkrycia

Z radością ogłaszamy, że rozpoczęły się wakacje!

Cieszymy się tym bardziej, bo to doskonały czas by kontynuować nasze naukowe wyzwania. W lipcu nie zabraknie również okazji, by poruszać nie tylko nasze głowy, ale i pozostałe części ciała. Wakacyjne zabawy zaczniemy od zajęć sportowych.

W kolejnym tygodniu, podczas warsztatów origami sprawdzimy jakie zwierzaki można wyczarować z papierowych kółek i kwadratów.

Lipcowe dni to również doskonała okazja, by zaopatrzeni w farby czy pastele wyruszyć na polanę i uchwycić piękno letniej łąki, albo z lupą tropić mrówki i biedronki. A potem wylegując się na kocu zastanawiać się, niczym Dyzio Marzyciel, z czym kojarzą nam się kształty sunących po niebie obłoków.

Kangurowi rodzice mówią:

 • Ula już pierwszego dnia powiedziała, że chce zostać w przedszkolu „długo”, razem z dziećmi. Od piątku (11 lutego 2011 r.) chodzi do przedszkola regularnie. I nie chce z niego wychodzić :)

  Rodzice Uli

 • Marta w pierwszy dzień nie chciała wracać do domu. W drugi i trzeci podobnie. Dopiero w czwartek było lepiej - uwierzyła, że to na stałe, że do przedszkola będzie jeździć codziennie. Więc jeździ, a w drodze śpiewa, mimo że jest trochę zaspana.

  Ania i Wojtek

 • Bo są super duże klocki

  Marta

 • Bo są materace

  Niku

 • Bo chodzimy na spacery na polanę

  Julia

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

kontakt:
podgorki@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 423 50 18
ul. Podgórki Tynieckie 106
30-398 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe