Nasze ekspedycje:

W Ogrodzie Doświadczeń

data: 15 września 2021 grupa: NIEBIESKA (5l.)
Naukowy Rok rozpoczynamy od iście naukowej ekspedycji do Ogrodu Doświadczeń!

Zainspirowani tematem roku, wyruszyliśmy na wyprawę do Ogrodu Doświadczeń!

Na miejscu tyle było do zobaczenia, że nie mogliśmy się zdecydować, co zobaczyć najpierw. Spośród wielu atrakcji wybraliśmy te, które były dla nas atrakcyjne, a także takie, dzieki którym mogliśmy przeprowadzić ciekawe doświadczenia!

Szczególnie wciągnęły nas stanowiska z eksperymentami muzycznymi i dźwiękowymi. Graliśmy na nietypowych instrumentach, bawiliśmy się w przekazywanie wiadomości na odległość.

Zainteresowały nas także doświadczenia z piłeczkami i kulkami - mogliśmy dotknąć ich, uruchomić je i obserwować efekty.

Podczas zwiedzania wyruszyliśmy także w podróż w Kosmos! Sprawdzaliśmy jak ciężko jest podnieść ten sam przedmiot na Ziemi, a jak na Marsie, Neptunie czy Księżycu.

Najzabawniejsze doświadczenie było chyba związane z bieganiem. Mierzyliśmy czas w jakim każde dziecko oraz panie przebiegną określony dystans. A potem sprawdzaliśmy, jakie zwierzę biega z taką szybkością jak my. Okazało się, że na naszą wycieczkę "pojechało 14 żółwi i 2 świnki" - ale było z tego powodu uciechy! :)

W Ogrodzie nie zabrakło okazji do ruchu - zjeżdżaliśmy na torze saneczkowym, współpracowaliśmy przy stanowisku z curlingiem, wspinaliśmy się na wysokie drabinki i zjeżdzaliśmy na wielkich zjeżdżalniach oraz tyrolce. A piaskownica była wielka jak plaża i tam także eksperymentowaliśmy z budowaniem. Wciągnął nas labirynt i próbowaliśmy się w nim zgubić... ale się nie udało ;) 

Zmęczęczeni i pełni dobrych wrażeń wróciliśmy do przedszkola!

Po wizycie w ogrodzie doświadczeń, jesteśmy gotowi na doświadczenia w przedszkolu!

Inne wyprawy…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe