Nasze ekspedycje:

Odwiedziny Trzylatków w Remizie Strażackiej

data: 28 marca 2019 grupa: ŻÓŁTA (4L)
W czwartkowy poranek, 21 marca, w ramach projektu POJAZDY SPECJALNE, wybraliśmy się do remizy strażackiej przy ul. Rozrywki 26, by na własne oczy zobaczyć wozy strażackie i jak najwięcej dowiedzieć się o pracy strażaka u samego źródła.

 

Strażacy z Komendy Straży Pożarnej przyjęli nas bardzo miło! Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego miejsca- znajdowały się tam ogromne wozy strażackie, wysokie drabiny czy rura, po której strażacy na służbie zjeżdżają by prędko wyjechać na akcję! Strażacy zaprosili nas do obejrzenia ich miejsca pracy, chętnie odpowiadali na pytania i prezentowali sprzęt strażacki. Dzięki tej wizycie wiemy już jak rozwija się węża strażackiego, wiemy czym jest przyłbica w hełmie strażackim lub prądnica, która reguluje wypływ wody z węża. Strażacy pozwolili nam również na wizytę w prawdziwym wozie strażackim, na przymierzanie hełmu czy zaprezentowali sygnały świetlne, które włącza się w takim samochodzie wyjeżdżającym na akcję.

Ta wizyta pozwoliła nam nie tylko dowiedzieć się więcej o wozach strażackich co było naszym głównym zadaniem. Powiększyła naszą świadomość na temat bezpieczeństwa i trudu pracy jaką podejmują strażacy na służbie. Prócz sympatycznych wrażeń i wielu ekscytujących doświadczeń jest to najbardziej pozytywny efekt tej strażackiej wycieczki!

Inne wyprawy…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe