Nasze ekspedycje:

Wycieczka do ZOO

data: 29 maja 2017 grupa: ZIELONA (6l)
W czasie projektu mieliśmy już okazję poznać i obserwować ptaki, które żyją w Polsce. Rozmawialiśmy także o różnych egzotycznych gatunkach, wiec aby móc je zobaczyć nie tylko na zdjęciu, wybraliśmy się na wycieczkę do zoo.

Podczas wycieczki skupiliśmy się na ptakach, aby jak najlepiej je zaobserwować a także dowiedzieć sie nowych informacji. Wiemy już, że papużki budujące silne więzi ze swoją parą, to papużki nierozłączki i można je spotkać w Afryce. Poznaliśmy także ptaki z rodziny szpakowatych m.in. błyszczaka purpurowego. Dostrzegliśmy podobieństwa w budowie, ale trzeba przyznać, że samiec dzięki swojej wyjątkowej barwie piór, prezentuje się bardziej okazale od samca szpaka. Zobaczyliśmy także rodzinę bażanta, zamieszkującą Himalaje, który nazywa się tragopan satyr. Mieliśmy okazję poznać kilka nowych gatunków drobnych ptaków, np. gołąbka diamentowego, gwarka (który potrafi naśladować mowę ludzką), czy lorysę górską.

Oprócz drobnych ptaków mogliśmy zaobserwować orły, gdzie szczególne wrażenie zrobił na nas bardzo duży orzeł przedni, który jak się dowiedzieliśmy, jest pod ścisłą ochroną w Polsce.

Odwiedziliśmy także flamingi, które wygrzewały się na słońcu stojąc na jednej nodze. Widzieliśmy pelikany, ibisy, oraz marabuty. Mimo to, wszyscy najbardziej czekaliśmy aby zobaczyć pingwiny! Gdy dotarliśmy na miejsce, ciężko było nam zliczyć ile jest ich dokładnie, ale za to mieliśmy pokaz umiejętności pływackich. Zaobserwowaliśmy również, że pingwiny chodzą w specyficzny, kołyszący się sposób – próbowaliśmy je naśladować, ale nie było to łatwe.

Jako dodatkową i nieoczekiwaną atrakcje możemy potraktować spotkanie z pawiem. Jest on już bardzo przyzwyczajony do ludzi, ale był chyba lekko rozdrażniony, ponieważ trochę się na nas denerwował. Już wiemy, że gdy paw zaczyna trząś swoim rozłożonym ogonem, to próbuje odstraszyć intruzów. Dlatego nie zatrzymaliśmy się na długą sesje fotograficzną, tylko spokojnie poszliśmy dalej. Mimo to, jedno zdjęcie udało nam sie zrobić. :)

Inne wyprawy…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe