Cztery pory roku w przedszkolnym ogrodzie

data: 22 marca 2014

Kangurowe Przedszkolaki - od Maluchów po Starszaki - łączy zamiłowanie do przedszkolnego ogrodu, który śmiało można nazwać "tajemniczym". Tutaj bowiem zjeżdżalnia zamienia się w remizę strażacką albo zamek dla księżniczek a piaskownica w teren budowy lub wykopaliska. Pod krzakami można śledzić pracowite życie mrówek i żuczków albo tropić ślimaki. W ogrodzie obserwujemy zmiany jakie zachodzą w przyrodzie: od pierwszych wiosennych kwiatów pojawiających się tu i ówdzie, przez dojrzewające latem czereśnie i wreszcie całą ferię barw jesiennych liści, a wśród nich ukryte orzechy. Mamy również własny ogródek, a w nim rabatkę z kwiatkami, zioła, poziomki, a nawet marchewka i sałata! W ogrodzie często odbywają się nasze zajecia - nie tylko sportowe, ale przyrodnicze, plastyczne czy nawet język angielski. Do ogrodu zapraszamy Rodziców, aby wspólnie powitać wiosnę, uczcić Dzień Rodziny czy zaprezentować czego dowiedzieliśmy się podczas projektów badawczych.

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71