Sztuka inspirowana dziełami malarzy cz.2

data: 27 sierpnia 2013

Mając na uwadze względy ekologiczne - inspiracją do tworzenia naszych dzieł były różne materiały, których czasem zbywa lub te, którym warto podarować drugie życie. Odnajdziecie je Państwo na wielu z tych prac.

Prosimy również o szczególne zwrócenie uwagi na oprawę prac - dzieci same wykonywały ramy do obrazów używając tego, co po całym roku, pozostało jeszcze w naszym magazynie. W końcu nic nie może się zmarnować :)

• Wydawało nam się, że park na obrazie został przedstawiony jesienną porą, ale ponieważ nie było pewności, spróbowaliśmy namalować cztery wersje tego parku: wiosenną, letnią, jesienną i zimową.
  • Czy potraficie odgadnąć jaka to pora roku?
  • A tu? Jaka to pora roku?
  • Niektóre obrazy na prawdę zabawnie się tworzy. I może nawet ważniejsza jest frajda płynąca z samej ekspresji niż efekt. Choć efekt też jest niczego sobie :)
  • Przyjemnie patrzeć jak papier pokrywa się kolorowym deszczem. Przyjemnie też potem doszukiwać się wśród plam dziwnych zwierząt, wysp na mapie, nowych konstelacji gwiazd...
  • Czy da się namalować miejsce, w którym się nigdy jeszcze nie było? No jasne! W przypadku dżungli, mieliśmy tyleż samo doświadczenia co sam artysta!
  • Postawiliśmy więc na kolorystykę, dziwne kształty i dobrze ukryte wśród zakamarków dżungli zwierzęta.
  • Ten obraz nie jest może tak znany jak pozostałe. Ale bardzo nam się spodobał.
  • Zastanawialiśmy się jak można oddać plastyczność krajobrazu. I chyba poszliśmy krok dalej niż artysta!
  • Tym razem zainspirowała nas sytuacja przedstawiona na obrazie malarza. Podziałała nam na wyobraźnię na tyle, że piknikowe talerzyki przeobraziły się w fantazyjne potrawy. W sam raz do zjedzenia na trawie!
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71