Wynalazca się nie nudzi!

data: 19 listopada 2021 grupa: NIEBIESKA (5l.)
Za nami bardzo twórczy tydzień - to za sprawą tego, że w naszym przedszkolu właśnie trwa Festiwal Twórczości, ale też dlatego, że my zamieniliśmy się w naukowców i wynalazców.

Każdy z nas ma dwoje oczu, które widzą wszystko... Nasze uszy słyszą świat. Nasz nos służy nam do wąchania. Buzia do smakowania. A ręce do dotykania i badania przedmiotów. Zmysły - każdy naukowiec bardzo ich potrzebuje i to one w tym tygodniu prowadziły nas do odkryć i wynalazków. Każdy dzień naszych naukowych zmagań rozpoczynamy od nowej piosenki, która dotyczy właśnie części naszego ciała i zmysłów, dzięki którym możemy badać rzeczywistość wokół nas! Każdy Pięciolatek z chęcią zanuci ją także i Wam, drodzy Rodzice!

Jako badacze, często braliśmy do rąk zwykłe przemioty, np. młotek, klepsydrę czy kamyk, które dzięki naszym zmysłom opisywaliśmy na różne sposoby. Jakie są, do czego można ich użyć, w co zamienić? To tylko niektóre z zadań, jakie na nas czekały.

Zastanawialiśmy sie takżę, co naukowiec robi przez cały dzień, jak wygląda jego poranek, śniadanie, droga do pracy, praca... Było przy tym sporo śmiechu i żartów! Pomagaliśmy także Kangurowi zrobić porzadki w jego naukowej szafie. Są tam naprawdę niesamowite przedmioty! Na przykład ukrywa tam przekąski, jakby zgłodniał, a nawet sznurki, patyki i błyskotki!

Jako wynalazcy szukaliśmy także nowych zastosowań dla zwykłego młotka! Wiecie, że może służyć jako pędzel, laska albo łopatka?

Z dużym zainteresowaniem poznawaliśmy klepsydry i sprawdzaliśmy, która odmierza czas najszybciej, a która najwolniej - mimo, że są takiej samej wielkości. Ciekawe, prawda?

Nasz Festiwal Twórczości jeszcze trwa - juz sami sporo wymysliliśmy. W klejnym tygodniu będziemy dalej prowadzić nasze kreatywne badania. I czekamy także na to, co ciekawego wymyslą nasi Rodzice, którzy też dostali zadanie na Festiwal!

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71